Architektūra – MO
Architektūra

MO muziejaus pastatą suprojektavo pasaulinė architektūros žvaigždė Daniel Libeskind. Muziejus yra iškilęs Vilniaus senamiesčio ir naujamiesčio sankirtoje, sumanytas kaip iš praeities į ateitį atsiveriantys kultūros vartai, jungiantys viduramžius menantį senamiestį ir modernųjį XVIII amžiaus Vilnių.

 

MO erdvės yra pritaikytos visapusiškam laisvalaikiui – be parodinių salių, galima rasti kavinę, muziejaus parduotuvę, renginių salę, keletą poilsio erdvių, greta muziejaus – miestiečiams ir svečiams atviras skulptūrų sodas bei terasa. Šios viešosios lauko erdvė atviros užsukti, tarsi šiuolaikinė Vilniaus senamiesčio kiemo interpretacija.

 

MO skulptūrų sode galima pamatyti Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija apdovanotų skulptorių kūrinius. Tai Mindaugas Navakas, vienas pirmųjų Lietuvoje ėmęsis įvietinto meno; nenuilstantis novatorius Petras Mazūras, pastaruoju metu puoselėjantis konceptualiąją skulptūrą; Vladas Urbanavičius, išgarsėjęs savo „Krantinės arka“ (2009), vilniečių praminta „Vamzdžiu“. MO sode pritapo ir figūrinės skulptūros – Ksenijos Jaroševaitės nekonvencinio grožio „balvonėliai“.

MO muziejaus projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Lietuvos „Do Architects“ biuru, yra pirmasis „Studio Libeskind“ projektas Baltijos šalyse.

 

Sutinku