Edukacija. 8–12 kl. Grafitis

Grafitis: meninė raiška ar miestą teršianti keverzonė?

MO muziejus | edukacija

Kultūros paso programa

Tai Vilniaus gatvėmis keliaujanti edukacija. Jos metu mokiniai, susipažinę su MO muziejumi ir jo kūriniais, keliaus po Vilniaus miesto gatves, gatveles, skverus ir ieškos grafičių, pasislėpusių ant miesto namų sienų, lygins juos su menininkų darbais, meno kūrinių reprodukcijose ieškos sąsajų, analizuos atitikmenis ir diskutuos apie tai ar grafičiai yra menas ar keverzonė. Edukacija ugdo pastabumą ir atidumą, moko argumentuotai diskutuoti grupėse ir kritiškai mąstyti bei pasirinkti. Stebėdami grafičius gatvėje, mokiniai išplečia meno suvokimą už muziejaus ribų, taip pat analizuoja atsakomybės bei meno vertės klausimus.

Šioje edukacijoje Vilniaus miesto viešosiose erdvėse esančius grafičius naudojame kaip objektą ir vaizdinę priemonę kelti klausimus, diskutuoti ir argumentuotai reikšti savo nuomonę, rasti bendrą kūrybišką sprendimą dirbant grupėse.

Prieš edukaciją kviečiame savarankiškai aplankyti parodą ir tik tada leistis į kelionę po miesto gatves. Jeigu parodą norite aplankyti su edukatoriumi, prašome apie tai informuoti pastabose, kai užsakote edukaciją. 

Edukacija gali būti vedama ir anglų kalba.

Trukmė – 90 min.
Skirta klasėms – 8–12
Užsiėmimą veda: Evelina Jokštė, Sandra Zubielaitė, Miglė Kuolaitė–Jurgelionienė, Dalia Mečkauskaitė