BAXT. Parodos uždarymo pokalbis

2022 08 11
18:30 - 20:00
PIRKTI BILIETĄ

Parodos „BAXT“ uždarymo proga, kviečiame į pokalbį, praplėsiantį parodos patyrimą.

Parodos uždarymas | BAXT | Andrew Miksys | MO muziejus

Jau rugpjūčio 14 d. uždarysime didelio lankytojų susidomėjimo sulaukusią Andrew Miksio parodą „BAXT“. Šia proga, rugpjūčio 11 d. 18:30 val. norime pakviesti į parodos uždarymo pokalbį apie Vilniaus taborą ir Kirtimus. Galbūt ir parodą paskutinįkart pamatysite dar kitaip!

Pokalbio metu parodos kuratorius Andrew Miksys žada atskleisti dar daugiau istorijų nei galite atrasti parodoje: menininkas rodys parodoje neeksponuojamas fotografijas, dalysis istorijomis apie pažintį bei patirtis su Vilniaus romų bendruomene.

Taip pat pasakojimą papildys ir drauge pokalbyje dalyvaus kultūros geografas Laimonas Briedis, kalbėsiantis apie taborą Vilniaus kontekste, bei romų bendruomenės narys Gopalas Michailovskis.

Svečių bus ir daugiau. Susitikime dalyvaus ir buvę taboro gyventojai. Jie pasidalys autentiška asmenine patirtimi gyvenant Vilniaus tabore.

Pokalbį moderuos Agnieška Avin, antropologė, multikultūrinio jaunimo centro „Padėk pritapti“ atstovė.

Susitikime įsiklausyti, atrasti ir dar kitu žvilgsniu išvysti parodą. Tai viena paskutinių progų ją pamatyti paroda veiks iki rugpjūčio 14 d.

Apie parodą

Ši paroda – unikali galimybė kritiškai apmąstyti romų situaciją Lietuvoje ir Europoje iš meninės, istorinės, socialinės ir politinės perspektyvos. Parodoje pirmą kartą pristatomos naujausios menininko Andrew Miksio fotografijos iš jau 20 metų Lietuvos romų gyvenimą fiksuojančio projekto „BAXT“.

Parodoje pristatomos ir naujausios projekto „BAXT“ fotografijos bei specialiai MO muziejui sukurtos instaliacijos. Tai galimybė naujai – per vizualiojo meno prizmę – pažvelgti į romų situaciją Lietuvoje, kritiškai peržiūrėti su šia bendruomene susijusias išankstines nuostatas ir įsigilinti į skirtingus požiūrio taškus bei gyvenimo patirtis.