Kūrinių kolekcija – MO
Kūrinių kolekcija

MO muziejaus kolekcija – viena didžiausių Lietuvoje privati meno kolekcija, apimanti laikotarpį nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų. Ją sudaro beveik 5000 lietuvių modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių. Nuo 2011 m. kolekcijai yra suteiktas nacionalinės reikšmės statusas.

MO steigėjai Danguolė ir Viktoras Butkai kolekciją pradėjo rinkti dar 2008 metais. Į pagalbą pasitelkė prof. dr. Ramintą Jurėnaitę ir kitus menotyrininkus, kurie padėjo sistemiškai formuoti kolekciją. Jos branduolį sudaro gausūs tapybos, grafikos, fotografijos ir videomeno rinkiniai, juos papildo mažesnis skulptūros ir tarpdisciplininių menų (performanso, instaliacijos ir kt.) rinkinys.

 

Atspindėdama platų meninių stilių ir idėjų diapazoną  kolekcija kviečia susipažinti su esminiais Lietuvos meno raidos procesais per pastaruosius 60 metų. Dalis surinktų kūrinių – ideologiškai Sovietų sąjungoje nepriimtas menas, kuriam tuo metu didieji Lietuvos muziejai neskyrė dėmesio atsižvelgdami į valstybės politiką. Taip pat pristatoma ištisa kūrėjų karta, kuri į meno sceną įžengė atkūrus Nepriklausomybę. Daugelis kolekcijos autorių aktyviai kuria ir šiandien, yra pripažinti Lietuvoje ir užsienyje.

Kolekcija nuolat pildoma naujais ir aktualiais lietuvių meno darbais.

Sutinku