MO muziejus

Apie MO

MO muziejus | Danguolė ir Viktoras Butkai

MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo 1960-ųjų iki šių dienų.

Nuo 2018 m. spalio 18 dienos MO tampa gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.

MO muziejaus misija – menas arčiau žmonių, daugiau žmonių prie meno. 

MO muziejus – koks jis?

MO – tai atviras požiūris. Menas gali būti prieinamas kiekvienam. Tokį kuriame ir MO – muziejų, laukiantį ir pirmą kartą sumaniusio čia užsukti žmogaus, ir meno profesionalo.

MO muziejus nori įkvėpti lankytojus patirti meną įtraukiančiai, platesniame kontekste.

MO muziejus yra kokybiško laisvalaikio kūrybinė platforma, kuri ne tik pristato meną, bet ir teikia aktualias paslaugas: veikia muziejaus parduotuvė, MO bistro, vyksta įvairūs, skirtingus interesus ir poreikius atliepiantys renginiai.

MO lankytojas yra partneris ir bendrakūrėjas, kviečiamas aktyviai įsitraukti į muziejaus veiklą (ypač per savanorystės bei MOdernistų programas).

MO yra eksperimentas – vadovaujantis startuolio mąstymo modeliu ir modernios vadybos principais, siekia būti tvaria organizacija, kuri subalansuoja biudžetą pritraukdama privačią ir valstybės paramą.

Kūrinių kolekcija

MO muziejus | MO Museum

MO muziejaus kolekcija – viena didžiausių Lietuvoje privati meno kolekcija, apimanti laikotarpį nuo 1960-ųjų iki šių dienų. Ją sudaro daugiau nei 5000 lietuvių modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių. Nuo 2011 m. kolekcijai buvo suteiktas nacionalinės reikšmės statusas.

MO steigėjai Danguolė ir Viktoras Butkai kolekciją pradėjo rinkti dar 2008 metais. Į pagalbą pasitelkė prof. dr. Ramintą Jurėnaitę ir kitus menotyrininkus, kurie padėjo sistemiškai formuoti kolekciją. Jos branduolį sudaro gausūs tapybos, grafikos, fotografijos ir videomeno rinkiniai, juos papildo mažesnis skulptūros ir tarpdisciplininių menų (performanso, instaliacijos ir kt.) rinkinys.

Atspindėdama platų meninių stilių ir idėjų diapazoną kolekcija kviečia susipažinti su esminiais Lietuvos meno raidos procesais per pastaruosius 60 metų. Dalis surinktų kūrinių – ideologiškai Sovietų Sąjungoje nepriimtas menas, kuriam tuo metu didieji Lietuvos muziejai neskyrė dėmesio atsižvelgdami į valstybės politiką. Taip pat pristatoma ištisa kūrėjų karta, kuri į meno sceną įžengė atkūrus Nepriklausomybę. Daugelis kolekcijos autorių aktyviai kuria ir šiandien, yra pripažinti Lietuvoje ir užsienyje.

Kolekcija nuolat pildoma naujais ir aktualiais lietuvių meno darbais.

Architektūra

MO muziejus | MO Museum
MO muziejus | MO museum

MO muziejaus pastatą suprojektavo pasaulinė architektūros žvaigždė Danielis Libeskindas. Muziejus yra iškilęs Vilniaus senamiesčio ir naujamiesčio sankirtoje, sumanytas kaip iš praeities į ateitį atsiveriantys kultūros vartai, jungiantys viduramžius menantį senamiestį ir modernųjį XVIII amžiaus Vilnių.

MO erdvės yra pritaikytos visapusiškam laisvalaikiui – be parodų salių, galima rasti kavinę, muziejaus parduotuvę, renginių salę, keletą poilsio erdvių, greta muziejaus – miestiečiams ir svečiams atviras skulptūrų sodas bei terasa. MO muziejaus projektas, įgyvendintas bendradarbiaujant su Lietuvos „Do Architects“ biuru, yra pirmasis „Studio Libeskind“ projektas Baltijos šalyse.

Apie MO muziejaus atidarymą ir išskirtinę MO architektūrą rašė Architectural DigestDezeenMetropolisDesignboomWallpaperThe Art NewspaperVogue (Poland), ArchDailyBaltic Times.

MO muziejaus metų veiklos ataskaita 2020

2020-aisiais MO buvo atidarytas vos tik pusę metų, tačiau sulaukėme 108 tūkst. lankytojų muziejuje ir daugiau kaip 286 tūkst. virtualių lankytojų. Nors neveikėme kovą, balandį, gegužę, lapkritį, gruodį ir tik puse kojos birželį, visgi MO muziejaus veiklos ir iniciatyvos buvo matomos visus metus.

Susipažinkite su mūsų ataskaita!

Taip pat kviečiame ataskaitą ir atsisiųsti:

MO | muziejus | poema apie Susą | Bubble
Viktorina | Iš tos operos | MO muziejus | Rimas Sakalauskas | Video instaliacija

MO muziejaus metų veiklos ataskaita 2018-2019

Pirmieji mūsų metai. Metai pilni emocijų, įspūdžių ir pirmų kartų. Parodos, renginiai, MOratonai, knygos, ekskursijos ir edukacijos, įvairūs projektai, keliaujantis muziejus ir dar daugiau. Kaip viskas vyko, kaip atrodė?

Skaitykite ir sužinokite mūsų ataskaitoje!

Taip pat galite atsisiųsti ataskaitą PDF formatu:

Ekskursija po MO parodą su MO gidu | Ekskursija | MO muziejus
MO muziejus paroda Mekas mirksi geriau