Kodėl taip sunku mylėti? Parodos atidarymas | MO
Kodėl taip sunku mylėti? Parodos atidarymo MOratonas
2020 06 20 – 2020 06 21

Kviečiame į naujos MO muziejaus parodos „Kodėl taip sunku mylėti?“ atidarymo MOratoną!
Pažinkite parodą ir kartu bandykime ieškoti atsakymų į klausimą – kodėl taip sunku mylėti?

Ši paroda – neeilinė paroda. Ji lyg filmas. Kviečiame jį patirti patiems!
Taip pat paruošėme specialų parodą papildantį e. gidą. Turėkite su savimi telefoną ir asmenines ausines – sužinosite daugiau apie parodoje eksponuojamus menininkų kūrinius!

BIRŽELIO 20 D.
13:00–13:40
Susitikimas su menininku: Algimantas Aleksandravičius
Kalbina Zigmas Pakštaitis
Algimantas Aleksandravičius yra vienas žymiausių Lietuvos fotografijos atstovų, stebinantis savo įžvalgumu. Autorius pasižymi talentu fotografuoti įspūdingus žmonių portretus ir už tai yra sulaukęs net kritikų pripažinimo. Nesumeluosime sakydami, kad Algimantas yra pripažintas ir vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jo kūrinių yra įsigiję įvairūs meno centrai, galerijos ir kolekcininkai. Susitikimo metu su menininku kalbėsime apie kūrybą, fotografiją, o galbūt meilę?

14:00–14:20
Kodėl taip sunku mylėti?: svarsto Eugenijus Laurinaitis
Eugenijaus Laurinaičio kolekcijoje daugiau nei 40 mokslinių straipsnių, populiariosios psichologijos knyga „Žvilgsnis iš veidrodžio” ir nenuginčijamas žinių bagažas psichiatrijos lauke. Eugenijus Lietuvoje be galo gerbiamas už savo nuopelnus, įžvalgas bei patarimus. Vilniaus universiteto docento pagrindinė mokslinių interesų sritis – neurozinių, postresinių ir psichosomatinių sutrikimų psichoterapija, grupinė psichoterapija. Kviečiame į susitikimą su Eugenijumi Laurinaičiu, kurio metu kelsime esminį parodos klausimą – „Kodėl taip sunku mylėti?”.

15:00–15:20
Kodėl taip sunku mylėti?: svarsto Marius Povilas Elijas Martynenko
Marius Povilas Elijas Martynenko sako: Mano tekstai yra savotiškas skrodimas ir aš rašau sąžiningai, kaip yra. Jei negaliu rašyti teisybės, tai iš viso geriau nerašysiu”. 
Marius yra jaunasis lietuvių rašytojas, slam poezijos kūrėjas, 2016-ųjų Europos slemo čempionate Belgijoje trečios vietos laimėtojas. Knygų „Be penkių pasaulio pradžia“, „Mirtingumo įrodymai”, „Praeis” autorius. Šis žmogus drąsiai kalba apie savo gyvenimą, skaudžias patirtis bei akistatas su mirtimi. O ką jis galvoja apie meilę? Ar tikrai taip sunku mylėti? Kaip meilę į poeziją sutalpina Marius?

 

16:00–16:40
Susitikimas su menininku: Monika Furmana
Kalbina Zigmas Pakštaitis
„Kontrastai yra žavingi. Jie mane sukrečia ir žadina. Kaip ir trinamos ribos. Taip nuolat komplikuoju savo būtį. Tokios pažiūros išvirto į intensyvius „energetinius mazgus“, kur svarbus daikto ir kūno santykis, daikte slypinti gyvybė ir kūno sudaiktėjimas”, sako Monika Furmana.
Monika yra lietuvių tapytoja, kurios darbuose dažnai netrūksta maišto ir išgyventų dramų nuotrupų. Susitikimo metu su ja kalbėsime apie kūną, maištą, dramą, o galbūt ir apie meilę?

18:30–19:00
Performansas Self-fles
Gyva skulptūra „Self-fles“ tai – tu kito ir savo akyse. Skulptūra interpretuoja dabartinę aplinką per daugialypius reiškinius: boliviškus Kulawada ir braziliškus Surra de Bunda šokių elementus, jungiamus su teniso turnyrų fotografijomis. Pastatymas „Self-fles“ tai tarsi dvasinis pratimas, tam tikra  navigacija hipersaitais kelyje į save; savęs pozicionavimas skaitmeninėje išnaršytoje realybėje. 

Istorijos autorė, režisierė, scenografijos, kostiumo, makiažo ir šukuosenų dizainerė  Dr. GoraParasit
Kompozitorius  Steinar Yggeseth 
Aktorius  Marijus Mažūnas

20:00–22:00
Benas Aleksandravičius (ba.) | Muzikinis grojaraštis
Benas Aleksandravičius, muzikos pasaulyje dar kitaip žinomas kaip „ba.”, surinko muzikinį grojaraštį ir pristatys jį MO muziejaus parodos „Kodėl taip sunku mylėti?” atidarymo metu. Benas sako, kad jo kūrybą įkvepia giliausi jausmai, o dažniausiai – pyktis, su kuriuo susiduriame kiekvienas. Ateik ir patirk!

BIRŽELIO 21 D.

11:00–13:00
Šeimų sekmadienis: užsiėmimai su teatru „Pradžia“
 
Kviečiame į kūrybinius žaidimus 3-8 m. vaikams, kuriuos ves teatras vaikams „Pradžia“. Teatro žaidimai leidžia išbandyti naujas veiklos formas, persikūnijus į sugalvotą personažą ugdyti empatiją. Aktorių naudojamos improvizacijos technikos lavina mąstymą ir budrumą, o nuotaikingos temos išjudina vaizduotę. Pamatysime, kad geram šeimos laikui kartu nereikia įmantrių žaislų, gali užtekti vien savo balso, kūno ir fantazijos.
Rekomenduojama šeimoms su vaikais nuo 3 m. amžiaus.

 

Kiti MO įvykiai

Ekskursija po parodą su MO gidu

2020 07 15 18:00 – 19:00

KūrybiškuMO vasaros stovykla vaikams

2020 07 13 – 2020 07 17

33 minutės patyrimo

2020 05 31 – 2020 07 18

MO gido savanorio ekskursija

2020 07 18 14:00 – 15:00
Sutinku