Pokalbių ciklas „Modernus menas kaip revoliucija“ | MO
Pokalbių ciklas „Modernus menas kaip revoliucija“
2020 02 26 18:30 – 19:30

Kviečiame į naują pokalbių ciklą MO muziejuje – „Modernus menas kaip revoliucija“!

Kalbėsime apie kultūros vaidmenį prieš ir po Kovo 11-osios. Žvelgsime į kultūrines laisvės salas sovietmečiu, kuriose buvo ruošiama dirva Sąjūdžiui ir galiausiai – Nepriklausomybei. Pokalbis – lyg galimybė užčiuopti gijas, kurios sujungia skirtingas kartas vertybėmis, bendromis vizijomis.

Kiekviename pokalbyje – du menininkai. Abu jie kuria toje pačioje srityje, tačiau atstovauja dviem visiškai skirtingoms kartoms. Pokalbį pradės kviestinis lektorius, o vėliau seks menininkų pokalbis ir diskusija.

Vasario 26 d. 18:30 įvyks pokalbis apie fotografiją.
Pokalbyje dalyvaus: Antanas Sutkus, Artūras Morozovas ir Margarita Matulytė.
Pokalbį moderuos Donatas Puslys.
Renginys nemokamas.
Vieta – MO renginių salė.

Kitų pokalbių temos ir svečiai:

  • Kovo 4 d. 18:30. Tema: dailė. Skaidros Trilupaitytės pranešimas, o pokalbyje dalyvaus Arvydas Šaltenis ir Eglė Grėbliauskaitė.
  • Kovo 11 d. 18:30. Tema: architektūra, viešosios erdvės. Diskusijos dalyviai: Gintautas Mažeikis, Julija Reklaitė, Laima Kreivytė ir Tomas Grunskis.

 

Norintys prieš pokalbius aplankyti MO muziejuje eksponuojamas parodas „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ bei „Mekas mirksi geriau“ turi įsigyti MO muziejaus bilietą. Tai galima padaryti ČIA.

Pokalbių ciklas organizuojamas bendradarbiaujant su „Vilniaus politikos analizės institutu“.

„Gyvenimui laisvoje respublikoje nepakanka tik sukurti demokratinių politinių institucijų, kad ir kokios svarbios jos būtų. Dar reikia ir laisvo žmogaus. Čia esminis vaidmuo tenka kultūrai – terpei, kurioje ir vyksta žmogaus tapsmas, kur ugdomas asmens moralinis jautrumas, pasaulėjauta. Tad tikimės, kad pokalbių ciklas padės geriau suvokti kultūros svarbą kartu atskleisdamas ir įdomių, įkvepiančių asmeninių istorijų“, – teigia pokalbių moderatorius, žurnalistas Donatas Puslys.

 

Vizuale panaudotas Jono Jurciko kūrinys Laiminga pabaiga. 2010 m.
Drobė, akrilas, 290 × 390 cm

 

Kiti MO įvykiai

Mekas mirksi geriau

2019 11 29 – 2020 08 16

Kodėl taip sunku mylėti?

2020 04 04 – 2020 08 23
Sutinku