Trumpas kinas: mūsų pasaulis | MO
Trumpas kinas: mūsų pasaulis
2020 09 23 18:30 – 19:45

„Mūsų pasaulis“ — trumpųjų filmų programa, atskleidžianti, kuo gyvena nūdienos lietuvių kino kūrėjai – filmai kalba apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, apie mūsų plaukuose užkoduotus prisiminimus, apie nežinomą ir bauginančią mūsų gyvenimo pusę bei valstybinės lietuvių kalbos komisijos darbo užkulisius. Programą sudaro 6 naujausi lietuviški trumpametražiai filmai, tarp kurių ir festivalių numylėtiniai — „Atkūrimas“ (rež. Laurynas Bareiša) ir „Kolektyviniai sodai“ (rež.Vytautas Katkus), „Vienas gyvenimas“ (rež. Marija Stonytė). Taip pat „Komisija“ (rež. Vytautas Oškinis), „Šukavimas“ (rež. Eglė Mameniškytė), „A.A.A.“ (rež. Karolina Nadzeikaitė).

ATKŪRIMAS | Dummy
rež. Laurynas Bareiša, vaidybinis
2020, 13 min.
Ikiteisminio tyrimo pareigūnė vadovauja parodymų patikrinimui nusikaltimo vietoje. Jo metu kaltinamasis pateikia savo įvykių versiją.

KOLEKTYVINIAI SODAI | Community Gardens
rež. Vytautas Katkus, vaidybinis
2019, 15 min.
Tai istorija apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, kurie galutinai pražūsta abejingumo sūkuryje.

ŠUKAVIMAS | Combing
rež. Eglė Mameniškytė, animacinis
2019, 5 min.
„Šukavimas“ – tai savistabos įrankis, meditatyvus veiksmas, sukuriantis erdvę refleksijai. Animacija kuriamas autoportretas per judesį ir laiką, prisiminimą ir santykį su kitu. Plaukas tampa gija, jungiančia praeitį su dabartimi, prisiminimus bei esamą tėvo ir dukros ryšį.

A.A.A. | A.A.A
rež. Karolina Nadzeikaitė, vaidybinis
2020, 19 min.
Vidutinio amžiaus vyras Kolia gauna laišką su keturiais pasirinkimais. Po vieno iš jų iki tol nevaisinga Kolios žmona susilaukia kūdikio. Patikėjęs, kad likimas pagaliau jo rankose, Kolia gauna daugiau laiškų ir suvokia nebeturįs galimybės nesirinkti.

VIENAS GYVENIMAS | One Life
rež. Marija Stonytė, dokumentinis
2019, 19 min.
Privačioje fermoje gimęs drugelis yra parduodamas, kad taptų renginio puošmena. Jo kelionė į koncertų salę atspindi modernioje visuomenėje bandantį išgyventi gamtos sutvėrimą.

KOMISIJA | Commision
rež. Vytautas Oškinis, dokumentinis
2019, 11 min.
Valstybinė lietuvių kalbos komisija jau kurį laiką yra aštrėjančių politinių bei visuomeninių diskusijų objektas. Vieniems ji – svarbiausių vertybių sklaida ir apsauga besirūpinanti institucija, kitiems – savo galiomis piktnaudžiaujantis sovietinis anachronizmas. Šis filmas – itin akylas žvilgsnis į komisijos darbą, leidžiantis įsižiūrėti ir išgirsti ten dirbančius žmones. Ar pavyks sužinoti, kuris požiūris yra arčiau tiesos?

Bilietai į kino seansus parduodami:

 

MO muziejaus kino repertuarą kuruoja kino teatras „Pasaka”.

Kiti MO įvykiai

MO gido savanorio ekskursija

2020 09 19 14:00 – 15:00

MO gido savanorio ekskursija

2020 09 19 16:00 – 17:00

MO gido savanorio ekskursija

2020 09 20 14:00 – 15:00

MO gido savanorio ekskursija

2020 09 20 16:00 – 17:00
Sutinku