20 Lietuvos meno istorijų. Deimantas Narkevičius

MO muziejus Meno istorijos
MO muziejus | Deimantas Narkevičius

Deimantas Narkevičius (g. 1964) – vienas labiausiai provokuojančių videomenininkų, kūryboje nuosekliai narstantis istorines atminties temas.

Nors menininkas baigė skulptūros studijas, jis greitai suprato, kad jam to negana ir pradėjo kurti filmus. Juose jis remiasi savo kaip istorijos liudininko patirtimi, Lietuvai iš sovietinės tapus Nepriklausoma valstybe.

Pasitelkdamas interviu ir filmuotos medžiagos archyvus, Narkevičius tyrinėja ir permąsto dokumentinio kino žanrą. Riba tarp meno ir dokumentikos jo filmuose trapi – jis ne tik atkuria, bet ir komentuoja filmo tikrovę. Tam jis pasitelkia įvairias montažo technikas, garsą ir autorinius komentarus.

Deimantas Narkevičius yra laikomas vienu žymiausiu Lietuvos šiuolaikinio meno ir eksperimentinio kino kūrėju. Įtaigiai analizuodamas sovietinio gyvenimo ideologiją, tapatybės ir atminties temas, jis sulaukė didelio pripažinimo visame pasaulyje.

Vaizdo pasakojimas apie Deimantą Narkevičių

„Nesprogusios bombos poveikis“

2008 m. sukurtame filme „Nesprogusios bombos poveikis“ atkuriama įprasta diena sovietų armijos raketų bazėje, veikusioje Lietuvos teritorijoje. Būtent šioje vietoje buvo dislokuotos į Vakarus nukreiptos branduolinės raketos. Pristatydamas šį filmą, Narkevičius sakė, kad jį labai domino radikalus sovietinės visuomenės modernizavimo eksperimentas.

Nors filme perteikiama tai, kas niekada neįvyko, Narkevičius analizuoja, kaip komunistinis totalitarinis režimas paveikė sferas nuo kultūros politikos iki militarizavimo bei privatų žmonių gyvenimą.

Pamatykite filmo ištrauką!

„Draudžiami jausmai“

Filme „Draudžiami jausmai“ (2011) kalbama apie individualios žmogaus laisvės suvaržymą sovietinėje Lietuvoje. Tuo metu homoseksualumas buvo laikomas nusikaltimu, už kurį grėsė trys metai įkalinimo. Narkevičiui buvo svarbu perteikti politinės prievartos, represijų prieš „kitokius“ temas.

Žiūrėkite filmo ištrauką!

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška