MO – būgnų ir videomeno sintezė: kūrybiniam pokalbiui susitinka žinomi menininkai

MO muziejus Naujienos
Marijus Aleksa | MO muziejus

Rugsėjo 21 d. 20 val. MO renginių salė taps meninio eksperimento laboratorija – būgnininkas Marijus Aleksa ir videomenininkas Rimas Sakalauskas žiūrovus pakvies į vienetinį audiovizualinį įvykį, jungiantį perkusiją, videoprojekcijas, šviesas ir kitus elementus.

Šis eksperimentinis renginio formatas – siekis suvienyti dviejų skirtingų disciplinų menininkus, iki šiol nė karto nekūrusius bendro darbo. Pirmąsyk susitikę kūrybiniam pokalbiui, Lietuvoje ir tarptautiniame lauke puikiai žinomi menininkai leisis į naujo formato bei jungčių paieškas.

Koncertas | MO muziejus

Muzikiniai įvykiai MO muziejuje – ne naujiena: šią vasarą jau ketvirtus metus triukšmingai nuskambėjo „MO lauke“ koncertų ciklas, į muziejaus terasą suburiantis įdomiausius alternatyviosios Lietuvos scenos vardus. M. Aleksos ir R. Sakalausko audiovizualinis eksperimentas – savotiška „MO lauke“ koncertų krypties tąsa.

Kaip ir vasaros muzikinius renginius, taip ir šį drauge su MO muziejumi rengia „Modernus muzikos formatas“ (MMF) – tarpdisciplininio meno ir muzikos projektas, siekiantis skatinti Lietuvos alternatyvios muzikos ir meno kūrėjus. Anot MMF įkūrėjo Mariaus Libo, tokie renginiai yra svarbūs dėl jų šerdyje užkoduotos laisvės idėjos.

„Ši platforma menininkams tampa galimybe pasireikšti nejaučiant profesinio spaudimo ar būtinybės atitikti tam tikrus jiems iškeltus kriterijus. Tai leidžia vėl patirti, jog kūrybinis procesas gali būti smagus, o atsitiktinumai, disciplinų suvienijimas bei žmogiškasis ryšys – puiki paskata originaliam mąstymui“, – teigia M. Libas.

 

Koncertas | MO muziejus

Vienas ryškiausių ir įdomiausių šalies būgnininkų Marijus Aleksa, savo kūryboje maišantis džiazą, hiphopą, elektroniką, fusion ir jų derinius, sako besijaučiąs per retai dirbantis su skirtingų disciplinų menininkais ir dėl to nekantriai laukiantis pasirodymo, kurį apibūdina kaip variacijas kosmine tema.

„Ne kartą lankiausi skirtinguose renginiuose MO muziejuje ir vis pagalvodavau, kad būtų labai įdomu čia sugroti. Tai ir pavyks šį šeštadienį – pirmą kartą atliksiu solo būgnų pasirodymą su vaizdo instaliacijomis. Smalsu, kaip Rimas paveiks mane, o aš – jį. Kai susipažinome su vienas kito kūryba ir mintimis, studijoje pagrojau Rimui gyvai, ir jam tai vaizduotėje sužadino kosmoso vaizdinius. Tamsi MO salė tam labai tinkama“, – mintimis dalijasi M. Aleksa.

Rimas Sakalauskas | MO muziejus

Videomeno kūrėjas, teatro dailininkas, multimedijos ir 3D instaliacijos srityse besispecializuojantis menininkas Rimas Sakalauskas prisimena prieš porą dešimtmečių pats grojęs būgnais, todėl projektas su M. Aleksa jam – tarsi sugrįžimas laiku. „Tik šiuo atveju prie būgnų sės šio instrumento virtuozas, o aš bandysiu savo paauglystės svajones paversti realiomis šiuolaikinėmis formomis“, – juokiasi kūrėjas.

Bendradarbiavimas su kitos meno šakos atstovu R. Sakalauskui – jokia naujiena: beveik visi projektai, kuriuose menininkas dirba, apima ne vieną mediją, o teatras, kuriame R. Sakalauskui daugiausiai teko dirbti iki šiol, yra daugelio meno formų jungtis. Eksperimentinio formato MO muziejuje metu kūrėjas ketina imtis gyvai atliekamų vaizdo improvizacijų ir atliepti kosmoso garsais gaudžiantį M. Aleksos kūrinį.

„Marijus atliks kūrinį, kurį jau yra paruošęs, o aš bandysiu pateikti šio kūrinio videointerpretaciją. Viską darau nuo nulio, tad neišvengiamai naudojuosi DI teikiamomis spartesnio darbo metodikomis bei kūrinį atliksiu gyvai. Kadangi Marijaus kūrinys yra labai konceptualus ir beveik rituališkas, supratau, kad bandysiu jį papildyti labai minimaliais vizualiniais elementais, užuominomis“, – dalinasi menininkas.

Audiovizualinis Marijaus Aleksos ir Rimo Sakalausko eksperimentas – rugsėjo 21 d. 20 val. MO muziejuje. Renginio lankymas – nemokamas su muziejaus bilietu.


Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Rimas Sakalauskas | MO muziejus
Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška