Nauji MO kolekcijos kūriniai. 2022, Rugpjūtis
KAS NAUJO RUGPJŪTĮ?
Leidžiame įkišti nosį į MO saugyklą ir pasmalsauti, ką ruošdamiesi naujai mažajai parodai „Opartiniai atspindžiai“ įsigijome į MO kolekciją. Žinoma, atskleidžiame ne viską, bet kūrinius, kuriuos pamatysi čia, atrasi ir gyvai parodoje.
Kokie jie? Keliauki žemyn ir sužinok, ką įsigijo MO!
Vaidilutė Grušeckaitė
Vaidilutė Grušeckaitė
Avinai, 1967
Cinkografija, 48 × 64 cm
MO muziejaus kolekcija
Vaidilutė Grušeckaitė (1937–2021) – iki šiol retai parodose pristatoma menininkė. Dailininkė dirbo Eksperimentiniame taros ir įpakavimo konstravimo biure, todėl geriausiai žinoma kaip grafikos dizainerė. Beje, 1968 m. ji buvo Lietuvos paviljono logotipo Londono prekybos ir pramogų parodoje autorė!
Menininkė dar ir tapė, be to, keli jos estampai buvo publikuoti „Lietuvos grafikos“ almanachuose – grafikos kūrinių rinkiniuose.
Dailininkė yra sakiusi: „Ko nerandu gyvenime, įkūniju savo darbuose. Tai tvarka, švara, disciplina.“ Tad visai nenuostabu, kad V. Grušeckaitės kūryba dėmesį atkreipia opartinės grafikos eksperimentais ir abstrakčia minimalistine tapyba!
Monika Urmanavičiūtė-Jonaitienė
Monika Urmanavičiūtė-
Audėja, Iš ciklo „Lino darbai senojoje Dzūkijoje“, 1966
Linoraižinys, 62,5 × 55 cm
Linus kloja, Iš ciklo „Lino darbai senojoje Dzūkijoje“, 1966
Linoraižinys, 62,5 × 55 cm
Lino skalbėjos, Iš ciklo „Lino darbai senojoje Dzūkijoje“, 1966
Linoraižinys, 62,5 × 55 cm
MO muziejaus kolekcija
Monika Urmanavičiūtė-Jonaitienė (1935–1999) linoraižinių cikle „Lino darbai senojoje Dzūkijoje“ pavaizdavo gimtosios Dzūkijos moterų kasdienę buitį, lino pluošto apdirbimo etapus. Cikle Jonaitienė moterų figūras vaizduoja smarkiai apibendrintas, ornamentuotas, mirgančias opartiniais raštais. Nuosekliai atsispirdama nuo lietuvių tautodailės ornamentikos, vėlesnėje kūryboje menininkė išbandė ir radikalesnes, abstrakčias oparto formas.
Šiek tiek jų pamatei čia, pamatyk gyvai ir parodoje – nuo rugpjūčio 25 dienos! Daugiau apie parodą
Monika Urmanavičiūtė-
Aguro krioklys, 1967
Linoraižinys, 63 × 55 cm
MO muziejaus kolekcija
Visi nauji įsigijimai
O jei smalsu pamatyti ankstesnius MO kolekcijos įsigijimus, juos atrasi čia: