1
Viktorina: Sportas
Ar žinojai, kad nemaža dalis lietuvių menininkų – ne tik savo srities (ir neretai – daugiau nei vienos) žinovai, kūrėjai bei puoselėtojai, bet ir plaukikai, bėgikai, dviratininkai? Vienas per savaitę nubėga apie 100 kilometrų, kitas dviračiu numynė iki pat Paryžiaus. Įdomių istorijų – daugybė!
Todėl šioje viktorinoje kviečiame gvildenti įvairius klausimus apie sportą mene ir pažinti lietuvių autorius dar kitu kampu!
Viktoriną sudaro 12 klausimų. Naujas klausimas atsiras atsakius į prieš tai buvusį.
O viktorinos pabaigoje galėsi plačiau susipažinti su joje naudotais MO kolekcijos kūriniais, sužinoti daugiau apie autorius bei pamatyti dalį jų kūrybos ar pasiklausyti pokalbių su jais. Spausk – SUŽINOK DAUGIAU!
Sėkmės!
Sportas mene ir menininkas – sportininkas
2
Stasio Krasausko kūriniuose vyrauja ne tik krepšinio tematika. Kaip manai, kokia sporto šaka vaizduojama šiame menininko grafikos kūrinyje?
3
Kada sporto šaka, vaizduojama šiame Jono Mackonio-Mackevičiaus kūrinyje „Barjerinis bėgimas“ (1962), tapo olimpine?
4
Koks sporto įvykis Vilniuje užfiksuotas šioje 1959 m. Antano Sutkaus fotografijoje?
5
Žymus lietuvių dailininkas, grafikas, kuris taip pat buvo ir profesionalus plaukikas bei vandensvydininkas. Kas jis?
6
Šio lietuvių dailininko kūriniuose dažnai galima pamatyti su sportu susijusius vaizdus: stadiono kampą, bėgimo tako įstrižainę, žalią veją ar slidinėjimo trasą. O pats tapytojas užsiima dviračių sportu. Kas jis?
7
Lietuvių fotografai dažnai pastebimi minantys dviratį. Tačiau tik vienas jų yra sukūręs fotografijų ciklą apie dviračius Niujorke. Kuris?
8
Didžiojoje MO parodoje „Gyvūnas – žmogus – robotas“ eksponuotas japonų kilmės vokiečių menininkės Hito Steyerl kūrinys „Liquidity Inc.“ (liet. „Takumo korporacija“, 2014). Šio kūrinio video filme rodomas darbo netekęs finansų konsultantas Jacobas Woodas. Nusprendęs pakeisti savo gyvenimą, jis dalyvauja kovų turnyruose. Kokio žinomo kovos menų atstovo frazė–pamokymas: „Kovotojas turi būti kaip vanduo, turi mokėti prisitaikyti prie besikeičiančio pasaulio sąlygų“, yra naudojamas šiame menininkės filme?
9
Prieš Lietuvos atstovams išvykstant į 2019 m. Venecijos meno bienalę su operos performansu „Saulė ir jūra (Marina)“, buvo įgyvendinama kampanija, prie kurios prisidėjo žymiausi lietuvių sportininkai – kvietė paremti Lietuvos atstovus bienalėje. Su kokiu sporto įvykiu buvo lyginama Venecijos meno bienalė minėtoje kampanijoje?
10
Menininkai broliai dvyniai Algirdas ir Remigijus Gataveckai – ne tik pripažįstami geriausiais akademinio stiliaus piešėjais Lietuvoje, bet yra ir profesionalūs:
11
Garsus Lietuvos fotografas, dažniausiai pastebimas minantis dviratį Vilniuje. Iš Vilniaus dviračiu yra numynęs net iki Paryžiaus. Kas jis?
12