Viktorina: Ką įsiminei parodoje?

MO parodoje „Kodėl taip sunku mylėti?“ kuratoriai Saskia Boddeke ir Peter Greenaway jungia specialiai MO muziejaus erdvėms sukurtas įtraukiančias instaliacijas ir šiuolaikinių lietuvių menininkų kūrinius iš MO ir kitų kolekcijų

Tai nėra įprasta paroda, ji – lyg kino filmas, kurį kviečiame patirti ir pajausti pačiam. O jei norisi naujų formų – kviečiame spręsti viktoriną apie šią parodą. Klausimai įvairiausi, tačiau itin svarbus dėmesys detalėms – ar pastebėjai tai parodoje? Šiek tiek užuominų palikome ir pačiuose klausimuose, todėl būk atidus!

Viktoriną sudaro 15 klausimų. Naujas klausimas atsiras atsakius į prieš tai buvusį. 

O viktorinos pabaigoje galėsi plačiau susipažinti su joje naudotais MO kolekcijos kūriniais, sužinoti daugiau apie autorius bei pamatyti dalį jų kūrybos ar pasiklausyti pokalbių su jais.

Sėkmės!

MO didžioji paroda

1

1981 m. V. Bubelytė sukūrė pirmąją drąsią seriją nuotraukų, kurioje užfiksavo savo nuogą kūną. Sovietmečiu moteriai fotografuoti save nuogą buvo visiškas tabu. Kaip vadinasi šios fotografijos žanras?

MO didžioji paroda
2

L. Guokė kuriamuose portretuose itin kruopščiai užfiksuoja net smulkiausias detales. Gali pasirodyti, kad tai – išdidintos nuotraukos. Tačiau taip nėra. Kaip manai, kokia priemone sukurtas šis kūrinys?

MO didžioji paroda
3

Š. Saukos kūriniuose svarbus minios motyvas. Kartais žmonių figūrų gausa primena sėdinčio vyriškio kūną apspitusias kirmėles. Ką simbolizuoja šie personažą apnikę maži žmogeliai?

MO didžioji paroda
4

Pasak šio kūrinio autoriaus Ž. Augustino: „Sudribę, susiraukšlėję veidai man atrodo natūraliai – visiems taip atsitinka, tačiau fiziologija ne tokia įdomi kaip psichologija. Veido išraiškos yra nulemtos psichologinės būsenos, todėl čia atsiveria neaprėpiami tyrinėjimo plotai“. Kieno tai portretas?

MO didžioji paroda
5

A. Aleksandravičius dažnai vadinamas vienu geriausių portreto fotografų Lietuvoje. Jo modeliai – žinomi Lietuvos ir užsienio menininkai. Kaip manai, kieno šis portretas?

MO didžioji paroda
6

Skaičiai ir skaičiuotės yra svarbūs ne tik šioje parodoje, bet ir visoje S. Boddeke ir P. Greenaway kūryboje. Ką simbolizuoja 33 virš baseino kabančios kėdės?

MO didžioji paroda
7

Specialiai šiai parodai buvo sukonstruotas 11×6 m juodai dažyto vandens baseinas. Atspėk, koks šio baseino gylis?

MO didžioji paroda
8

Pagrindinis šios parodos kelrodis – tai poema apie Susa Bubble, kurią S. Boddeke parašė vienam jai labai svarbiam žmogui. Kam?

MO didžioji paroda
9

Pirmą kartą Lietuvoje Peter Greenaway lankėsi 1999 m. vykusiame trumpametražių filmų festivalyje „Tinklai“. Kas sudomino režisierių ir paskatino jį dalyvauti šiame festivalyje?

MO didžioji paroda
10

Įrengiant šią parodą įgyvendinome daug sudėtingų techninių sprendimų. Ši besvorė, šviesi instaliacija simbolizuoja viltį ir palengvėjimą. Ji primena pagrindinę parodos mintį: kad ir kokios negandos ištiktų, būtent mūsų pastangos joms pasipriešinti suteikia prasmę gyvenimui. Kuo techniškai ypatinga ši instaliacija?

MO didžioji paroda
11

S. Boddeke ir P. Greenaway nerimą kelia tai, kad jų vaikų kartai kasdien tenka susidurti su sudėtingais klausimais ir nevaldomu informacijos srautu. Tai vis naujos problemos – pabėgėlių krizės, ekologiniai kataklizmai, politinės įtampos... Kokias žinomas veikėjas, garsiai kalbančias apie šias problemas, galima pamatyti parodoje rodomuose videofilmuose?

MO didžioji paroda
12

Svarbi parodos detalė – kaligrafo ranka ant grindų ir sienų užrašytos poemos apie Susa Bubble ištraukos. Šis Stasio Eidrigevičiaus kūrinys irgi buvo pasirinktas iš dalies dėl fone išrašyto teksto. Kaip manai, kas čia užrašyta?

MO didžioji paroda
13

Kokią temą, artimą ir parodos kuratorei S. Boddeke, Monika Furmana nagrinėja parodoje eksponuojamuose kūriniuose?

MO didžioji paroda
14

Menininkai broliai A. ir R. Gataveckai augo vaikų globos namuose, kur dėmesingų auklėtojų dėka ir buvo pastebėtas vaikų talentas. Kas pavaizduotas šiame brolių Gataveckų paveiksle?

MO didžioji paroda
15

Tai vienas iš nedaugelio paveikslų šioje parodoje, kuriame nėra vaizduojami žmonės. Parodos kuratoriai pasirinko šį paveikslą kaip minios metaforą. Visi atrodo vienodi, nors kiekvienas yra unikalus – tai panašumas su Susos Bubble istorija. Kas sukūrė šį paveikslą?

MO didžioji paroda