Viktorina: Iš tos operos

Paroda „Iš tos operos“ – bendras MO ir „Vilnius City Opera“ projektas. Joje lankytojai kviečiami netradiciniu būdu pažinti operos pasaulį – atrasti jo užkulisius, geriau pažinti solistus ir iš arti apžiūrėti įspūdingas scenografų Dicko Birdo ir Marijaus Jacovskio dekoracijas, atsiduriant jų viduje.

Kūrybines jėgas suvieniję režisierė Dalia Ibelhauptaitė, dirigentas Gintaras Rinkevičius, dizaineris Juozas Statkevičius ir būrys solistų kūrė daugiau nei dešimtmetį gyvuojančio teatro istoriją. Kviečiame ją pažinti kitokiu – viktorinos – būdu!

Viktoriną apie parodą „Iš tos operos“ (ir ne tik) sudaro 15 klausimų. Naujas klausimas atsiras atsakius į prieš tai buvusį.

O viktorinos pabaigoje galėsi plačiau susipažinti su parodos ekspozicija, VCO istorijomis ir užkulisiais, viktorinoje naudotais kūriniais bei jų autoriais, taip pat klausytis pokalbių su operos solistais ir VCO kūrybine komanda. Spausk – SUŽINOK DAUGIAU!

Sėkmės!

1

Parodoje eksponuojamoms fotografijoms sukurti Mindaugas Meškauskas skyrė beveik trejus darbo metus. Kaip vadinasi technika, kuria buvo sukurta ši fotografija?

Sėkmės!
2

Kuriais metais Lietuvoje buvo pastatyta G. Puccini opera „Bohema“ ir įkurta nepriklausoma alternatyvi operos trupė pasivadinusi „Bohemiečiai“, suteikusi pagrindą 2012 metais įkurtam „Vilnius City Opera“ teatrui?

Sėkmės!
3

Kokį vaidmenį VCO miuzikle „Svynis Todas – demonas kirpėjas“ atliko operos solistė Asmik Grigorian?

4

Kuris lietuvių operos solistas VCO pastatyme atliko pagrindinį Fausto vaidmenį Ch. Gounod operoje „Faustas“?

Sėkmės!
5

VCO operos „Samsonas ir Dalila“ reklaminio klipo filmavime dalyvavo vienas žymus Lietuvos sportininkas. Kas jis?

Sėkmės!
6

Dizaineris, teatro kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius VCO spektakliui „Užburtoji fleita“ sukūrė įspūdingą suknelę. Įsižiūrėk ir pabandyk atspėti, kuo ypatinga ši suknelė?

Sėkmės!
7

Atspėk, kokiai VCO operai priklauso ši dekoracija – patogus mėlynas šezlongas, eksponuojamas parodoje?

Sėkmės!
8

Specialiai šiai parodai buvo sukurta video projekcija, kurioje atkuriama scena iš VCO miuziklo „Svynis Todas – demonas kirpėjas“. Kas suvaidino Svynį Todą šioje video instaliacijoje?

Sėkmės!
9

Šis VCO spektaklis ir jo dekoracijos, eksponuojamos parodoje, po premjeros buvo sutiktos prieštaringai ir sulaukė daug komentarų žiniasklaidoje. Kuris tai VCO pastatymas?

Sėkmės!
10

Kuris šiuolaikinis lietuvių menininkas nutapė paveikslą „Samsonas ir Dalila“, kuris tapo VCO operos „Samsonas ir Dalila“ plakatu?

Sėkmės!
11

Kuriai VCO operai žymus lietuvių menininkas Ray Bartkus nutapė šį paveikslą, vėliau tapusį spektaklio plakato ašimi?

Sėkmės!
12

„XYZ“ – elektroninė operos fantazija, pirmą kartą parodyta 2010 metais jau nebeveikiančiame „Lietuvos“ kino teatre. Kuris iš šių lietuvių elektroninės muzikos kūrėjų nedalyvavo šiame pastatyme:

Sėkmės!
13

VCO per daugiau nei dešimtmetį pastatė net 14 pasirodymų. Vienas jų buvo pats brangiausias teatro istorijoje: jame vaidino daugiau nei 300 žmonių, scenoje dekoracijos buvo keičiamos net 6 kartus, o šią vasarą opera rodyta paskutinįjį kartą. Kokia tai VCO opera?

Sėkmės!
14

Viena pirmųjų „Bohemiečių“, ilgametė VCO solistė, 2019 metais išrinkta geriausia pasaulio operos soliste už Salomėjos vaidmenį (R. Castellucci režisuota opera „Salomėja“), atliktą garsiajame Zalcburgo festivalyje. Kas ji?

Sėkmės!
15

VCO spektakliui „e-Carmen“ muziką sukūrė su opera nesusijęs žymus Lietuvos elektroninės muzikos kūrėjas. Kas jis?

Sėkmės!
Paieška