Alfonsas Andriuškevičius: 4 meno kūrinio suvokimo klaidos

MO muziejus Įkvėpimai
Alfonsas Andriuškevičius | 4 meno suvokimo klaidos | MO muziejus

Kokios yra keturios meno kūrinio suvokimo klaidos?

Video pasakojime į šį klausimą įtaigiai ir šmaikščiai atsako Alfonsas Andriuškevičius, dailės kritikas, poetas, eseistas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2007 m.), paskelbęs ne vieną straipsnį apie grožį ir meną. Įtaigus A. Andriuškevičiaus žvilgsnis į meną, nuosekli analizė ir kūrybinga, bet tuo pačiu ir labai artima bei suprantama, meno kritika kausto dėmesį.

Tad kviečiame pamatyti vaizdo pasakojimą, kuriame A. Andriuškevičiaus atskleidžia keturias meno kūrinio suvokimo klaidas ir pataria, kaip jų išvengti. MO muziejaus steigėjos Danguolės Butkienės režisuotame ir jos iniciatyva gimusiame filmuke bandysime atrasti, kaip mes galime žvelgti į meną, kad jis mums taptų artimesniu, priimtinesniu, suprantamesniu? Kokių minčių ir išankstinių nusistatymų vengdami galime patirti meno kūrinius ir juos atrasti visai kitaip?

O gal galime tiesiog gėrėtis?

A. Andriuškevičiaus video pasakojimas

Kai kontaktuojame su meno kūriniu kaip kūriniu, veikia ne tik mūsų protas, bet ir kitos psichinės galios: jausmai, vaizduotė, asociacijos. Todėl reikia leistis būti kūrinio veikiamam, įsileisti jį save. Arba – pačiam į jį panirti. Kalbėkite su kūriniu jo, o ne jam svetima kalba. Galite gėrėtis kūriniu negalvodamas, ką jis reiškia.

– dalinasi A. Andriuškevičius.

 

Daugiau jo patarimų ir kitų įdomių atradimų – video pasakojime.

Linkime atrasti!

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: