Pasaulio meno istorijos

MO muziejus Meno istorijos
Susitikimas, kurio nebuvo | Didžioji paroda | MO muziejus

Drauge su LRT tęsiame projektą #menasnaMO, pasakojantį apie meną ir jo kūrėjus. Anksčiau vaizdo pasakojimais supažindinę su 10 Lietuvos fotografijos istorijų ir 20 Lietuvos meno istorijų, šįkart kviečiame giliau nerti į pasaulio meną ir iš arčiau pažinti įdomius Lietuvos bei pasaulio kūrėjus, kurių darbai kviečia susitikimui didžiojoje MO parodoje „Susitikimas, kurio nebuvo“.

Carlas André, Marija Teresė Rožanskaitė, Marlene Dumas, Yves Klein’as, Kazimiera Zimblytė ir Lawrence’as Weineris – apie visus juos pasakojame trumpuose vaizdo pasakojimuose.

Atradimų!

1. Kas tie minimalistai?

Kviečiame išgirsti parodos koordinatoriaus Mariaus pasakojimą apie minimalizmą. Kuo ypatinga ši meno rūšis?

2. Menininkės, rašančios istoriją

Parodos kuratorė Gabrielė susipažindina su menininkėmis Marija Terese Rožanskaite ir Marlene Dumas, kurios, nors ir gyveno skirtingose aplinkose ir buvo veikiamos skirtingų kontekstų, abi rašė istoriją.

3. Mėlynos susieti

Susipažinkite su dar dviem menininkais – Yves Klein’u ir Kazimiera Zimblyte, – kurių kūryboje mėlyna spalva užėmė svarbią vietą.

4. Meno esmė slypi idėjose

Galiausiai, kviečiame susipažinti su meno rūšimi – konceptualizmu, – kuri atsirado menininkams pradėjus protestuoti prieš vartotojišką požiūrį į meną.

Visos #menasnaMO istorijos

Jei pagavo smalsumas, visas MO ir LRT sukurtas #menasnaMO istorijas galite atrasti MO tinklaraštyje:

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška