Asmik Grigorian: „Didžiausia nuodėmė gyvenime – neišnaudoti savo potencialo“

MO muziejus Pokalbiai
Menas kurti | Kūrybinis susitikimas | Asmik Grigorian | MO muziejus

Metams skaičiuojant paskutines dienas, nejučia sustojame susimąstome, kokias pamokas padovanojo praėję ir kokius norėtume kurti ateinančius metus. MO muziejuje vykusio virtualaus pokalbio „Menas kurti“ metu Julijus Grickevičius kalbino operos solistę, geriausią pasaulyje sopraną, neatsiejamą teatro „Vilnius City Opera“ (VCO) dalį – Asmik Grigorian. Asmik atvirai dalinosi savo prisiminimais ir istorijomis apie skirtingus vaidmenis gyvenime bei operoje, ribas, jų peržengimą, baimes ir gyvenimo filosofiją, kuri padeda veikti.

Man visada buvo labai svarbu atvesti į operą kuo daugiau jaunų žmonių. Jiems, ir tiems, kurie niekada nėra girdėję operos, norėjau parodyti, kad tai nėra tik herojai, o tie patys žmonės.

Operos kalba – prieinama ir suprantama visiems

VCO operos daugeliui solistų tapo tramplinu į pasaulinę sceną – ne išimtis ir Asmik, kuri šį kolektyvą iki šiol vadina savo pirmaisiais namais.

„Bohemiečiai“ su manimi buvo nuo pat mano karjeros pradžios, todėl tai yra neatsiejama gyvenimo dalis, kuri visada bus su manimi. Tai yra namai, pradžių pradžia, – tarsi kūdikis, už kurį visada jausiu atsakomybę, kur jis bebūtų ir ką bedarytų“, – pasakoja A. Grigorian.

Ji teigia tikinti, kad operos kalba gali būti prieinama ir suprantama visiems ir kiekvienas iš klausančiųjų operą joje gali surasti savo asmeninę istoriją.

„Man visada buvo labai svarbu atvesti į operą kuo daugiau jaunų žmonių. Jiems, ir tiems, kurie niekada nėra girdėję operos, norėjau parodyti, kad tai nėra tik herojai, o tie patys žmonės“, – tikina A. Grigorian.

Kiekvienas vaidmuo kaip gyvenimo dalis ir naujų ribų peržengimas

Menas kurti | Kūrybinis susitikimas | Asmik Grigorian | MO muziejus

Sukūrusi ne vieną įsimintiną vaidmenį operos spektakliuose, Asmik sako, kad jai niekada nebuvo sudėtinga būti vaidmenyje, nes tokiu būdu ji turi unikalią galimybę per vieną gyvenimą išgyventi ir patirti labai daug kitų skirtingų likimų.

„Kiekvieno vaidmens patirtis mane labai augina kaip žmogų. Išgyvenu kiekvieno herojaus jausmus ir patirtis“, – teigia Asmik.

Vis dėlto teigiamos emocijos scenoje neatsiejamos nuo baimės, su kuria solistė kovojo 17 metų.

„Baimės jausmas – iki šiol viena didžiausių kovų su savimi. Tik šiemet pirmą kartą išdrįsau dainuoti premjerą be specialių vaistų, mažinančių širdies dažnius ir paniką. Baimė niekur nedingo, tiesiog dabar suprantu, kad esu pasiekusi tokį profesionalumo lygį, kuomet žinau, jos nepaisant baimių, padarysiu viską, ką maksimaliai galiu“, – savo patirtimi dalinasi A. Grigorian.

Menas kurti | Kūrybinis susitikimas | Asmik Grigorian | MO muziejus
Menas kurti | Kūrybinis susitikimas | Asmik Grigorian | MO muziejus

Kur ir kuo nori būti – kiekvienos dienos pasirinkimas

Menas kurti | Kūrybinis susitikimas | Asmik Grigorian | MO muziejus

Pokalbio metu operos solistė dalijosi savo gyvenimo filosofija, kuri, ypatingai prieš Naujųjų metų startą, įkvepia ir skatina veikti.

„Didžiausia nuodėmė gyvenime – neišnaudoti savo potencialo ir galimybių – to, kas tau yra vis iš naujo duodama kiekvieną dieną. Jeigu neperžengiame savo ribų – stovime vietoje“, – teigia pašnekovė.

Asmik įkvepiančiai pasakoja apie būtinybę turėti prioritetus, drąsą eiti savo pasirinktu keliu ir primena, kad net jei šiandien tau nepavyko – rytoj turėsi naują galimybę rinktis, kur ir kuo nori būti.

Aš noriu visko. Norėjimas yra vienas didžiausių vedlių. Kai mes kažko norime, tai mus veda tolyn.

Vidinė terapija ir ateities norai

Paklausta apie įkvėpimą, Asmik teigia, kad ją įkvėpti gali net mažiausios kasdienės smulkmenos ir dalinasi mintimis apie būtinybę išlaikyti vidinį balansą.

„Kiek savęs atiduodi, tiek po to turi ir pasiimti, – kad neperdegtum“, – apie būtinybę rūpintis savimi kalba A. Grigorian.

Solistė užsimena ir apie savo vidinės terapijos metodus. Vienas iš būdų atstatyti vidinį balansą ir pailsėti – pirtis, ją atgaivinanti tiek emociškai, tiek fiziškai.

Kalbėdama apie ateitį ir norus, Asmik šypsodamasi atvirauja: „Aš noriu visko. Norėjimas yra vienas didžiausių vedlių. Kai mes kažko norime, tai mus veda tolyn“, – savo mintimis dalinasi A. Grigorian.

Menas kurti. Pokalbis su Asmik Grigorian

Kviečiame žiūrėti visą pokalbį!

Asmik kalbina Julijus Grickevičius.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: