Back2school su R. Jankausku. Skulptūra Lietuvoje pokariu

MO muziejus Back2school
Back2school | su Ričardu Jankausku | paskaitos | MO muziejus

Nors ir virtualiai, trečiadieniais susitinkame didžiulio populiarumo sulaukusiose „Back2school“ paskaitose apie kultūrą ir meną su Ričardu Jankausku. Dalinamės dar viena ir tęsiame istorijas apie ankstyvąjį sovietmetį per skulptūros prizmę.

Pažįstantys R. Jankauską žino, kad šioms paskaitoms jokio išankstinio pasiruošimo nereikia. Menas, jo interpretavimas neturi klaidingų atsakymų – tik dar daugiau galimų pažinimo versijų!

Kviečiame žiūrėti: ketvirtoji paskaita

Praėjusių paskaitų metu kalbėjome apie monumentaliausią pokario projektą Kaliningrade, prie kurio prisidėjo ir lietuvių skulptoriai. O šį kartą atsigręžiame į ankstyvojo sovietmečio skulptūrą čia, Lietuvoje.

Paskaitos tema: Skulptūra Lietuvoje pokariu (1945–1953).

 

Kai sakau ankstyvuoju sovietmečiu, reikėtų dar pridėti – tuo skurdžiu ankstyvuoju sovietmečiu, nes buvo ką tik praėjęs karas. Akivaizdu, kad menui plėtotis tokiomis sąlygomis buvo sudėtinga. Kaip savo mokiniams sakau: Menas yra turto brolis.

– pasakoja R. Jankauskas.

 

Susitikime ir kitą trečiadienį!

Kiekvieną trečiadienį ir toliau kviesime jus virtualiam susitikimui ir dalinsimės vis kita įdomia „Back2school“ paskaita su Ričardu Jankausku. Iki!

Jei patinka mūsų kuriamas turinys, kviečiame palaikyti MO patreone:

Praėjusios „Back2school“ paskaitos

Įdomu, apie ką paskaitoje praėjusį kartą pasakojo Ričardas Jankauskas?

Žiūrėkite video!

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška