2. Tautos atgimimas. Nepriklausomybės kovos | Back2school. Vilnius

MO muziejus Back2school
Back2school | su Ričardu Jankausku | Sunkus amžius | Vilnius | MO muziejus

Nors ir virtualiai, trečiadieniais susitinkame didžiulio populiarumo sulaukusiose „Back2school“ paskaitose apie kultūrą ir meną su Ričardu Jankausku. Pažįstantys R. Jankauską žino, kad šioms paskaitoms jokio išankstinio pasiruošimo nereikia. Menas, jo interpretavimas neturi klaidingų atsakymų – tik dar daugiau galimų pažinimo versijų.

Dalinamės dar viena, tik šįkart – kiek kitaip!

Nauja tema, praplečianti mažąją parodą

Tęsdami paskaitų ciklą, norime pakviesti kalbėti šiuo metu muziejuje eksponuojamos mažosios parodos „Sunkus amžius: Vilnius, 1939–1949“ tema ir detaliau analizuoti Vilniaus kontekstą. Jį suprasti padės atsigręžimas daugiau nei dešimtmečiu atgal – pradėkime nuo Tautos atgimimo ir Nepriklausomybės kovų.

R. Jankauskas pastebi, kad tai – sudėtinga tema ir ją išryškinti nėra taip paprasta. Net mūsų istorikai turi skirtingus požiūrius, skirtingas interpretacijas“, – priduria dėstytojas.

Tad linkime įsiklausyti ir atrasti!

Kviečiame žiūrėti: antroji paskaita

Kai kalbame apie 1918 m. pabaigą – 1922 m. ir Nepriklausomybės kovas, turime turėti omeny, kad čia veikia labai daug interesų. Veikė labai stambios valstybės, visos šalys viena kitą apgaudinėjo, manipuliavo. Čia Lietuva papuolė į labai sudėtingą situaciją

– pasakoja R. Jankauskas.

Daugiau išgirsite jo pasakojime. Jame dėstytojas siekia išryškinti tą lietuvių – lenkų liniją, kuri nuves į tas problemas, kurios išryškės 1939 metais ir po Antrojo pasaulinio karo, kai pasibaigs lenkų egzodas 1949 metais.

Susitikime ir kitą trečiadienį!

Kiekvieną trečiadienį ir toliau kviesime jus virtualiam susitikimui ir dalinsimės vis kita įdomia „Back2school“ paskaita su Ričardu Jankausku. Sekantį kartą tęsime Vilniaus temą mažosios parodos kontekste. Iki!

Jei patinka mūsų kuriamas turinys, kviečiame palaikyti MO patreone:

Praėjusios „Back2school. Vilnius“ paskaitos

Įdomu, apie ką paskaitoje praėjusį kartą pasakojo Ričardas Jankauskas?

Žiūrėkite video!

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška