Dovilė Dagienė: Kas išnyksta sudėjus į žodžius?

MO muziejus Pokalbiai
MO muziejus | Dovilė Dagienė

Dovilė Dagienė (DoDa) – fotomenininkė ir fotografijos teoretikė, 2015 metais pelniusi antrą vietą pasauliniame fotografijos konkurse „Sony World Photography Awards“ profesionalų „Gyvenimo būdo“ kategorijoje. Fotomenininko Gintauto Trimako mokinė minimalistinėmis priemonės kuria iškalbingus fotopasakojimus – ar tai būtų nebylių objektų, kosminių kūnų, ar augalų nuotraukos – vaizduojamuose objektuose menininkė užkoduoja bendražmogiškas temas.

Ne visai įprasta su fotografijos medija taip elgtis, kaip elgiuosi aš.

„Pradėjau studijuoti fotografiją, visiškai nesuprasdama, kas yra fotografija“, – teigia fotomenininkė Dovilė Dagienė ir papasakoja savo kūrybos kelią.

Pokalbyje Dovilė atskleidžia, kaip tam tikrus jos fotografijų pasirinkimus padiktuoja aplinkybės, įvairios smulkmenos ir netgi – virpėjimai. Žiūrėkite vaizdo pasakojimą ir išgirskite, kaip ji kūrė fotografijų ciklą „Lietuvos kultūros veikėjų portretai“. Šio ciklo nuotraukų ji teigia negalėsianti pakartoti – jie visi vienetiniai atspaudai. Taip pat sužinokite, kokia tema šiuo metu menininkei aktuali ir kam ji skiria savo kūrybinę energiją.

Pokalbius su menininkais iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Iš principo aš manau, kad visi žmonės yra fotogeniški. Tas pamatymas fotogeniškumo yra fotografo užduotis.

„Lietuvos kultūros veikėjų portretai“

MO muziejus | Dovilė Dagienė

MO muziejuje pristatėme dalį Dovilės fotografijų iš ciklo „Lietuvos kultūros veikėjų portretai“ (2005) dalis. Oficialus ciklo pavadinimas slepia žaismingą autorės prieigą prie portreto žanro – jame įamžinti ne įvairių kultūros sričių atstovų veidai, o jiems priklausiusi avalynė. Per dėvėtus daiktus atsiskleidžia įvairialypiai jų savininkų charakteriai. Kaip sako pati Dovilė, „ši visa idėja yra tiršta prasmių“.

Vienas iš ciklo kūrinių – Jono Meko batus įamžinusi fotografija, kurią D. Dagienė užfiksavo prieš 15 metų viešėdama Niujorke. Autorė pasakoja, kad iš pradžių avangardinio kino kūrėjas į sumanymą žiūrėjo įtariai, tačiau vėliau vis dėlto maloniai sutiko fotosesijai paskolinti savo mėgstamus sportbačius.

Jei norite gauti #menasnaMO naujienlaiškį ar kitas MO naujienas, prenumeruokite.

O jei patinka mūsų kuriamas turinys, kviečiame palaikyti MO patreone.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: