Eglė Vertelkaitė: Oforto gimimas

MO muziejus Pokalbiai

Ar žinote, kas yra ofortas? Tai dar Rembranto laikus siekianti grafikos technika, išrasta XVII a. Jai būdingi šviesių-tamsių tonų deriniai, subtilus štrichavimas, laisvas piešimas. O kaip jį galima padaryti?

Kviečiame pasinerti į virtualias kūrybines dirbtuves kartu su grafike Egle Vertelkaite. Menininkė nuosekliai, žingsnis po žingsnio papasakos visą oforto gimimo techninį procesą. Žiūrėkite ir pamatykite, kokie įrankiai yra naudojami, kokios medžiagos pasitelkiamos į pagalbą. Lyg atskleista grafiko kasdienybė!

Eglė Vertelkaitė – grafikė ir konceptualių projektų autorė. Savo kūryboje ji dažnai nagrinėja moteriško tapatumo temas, pasitelkdama skolintus vaizdinius iš įvairių medijų ir juos tiražuodama. Menininkės darbai daugiaprasmiai, mįslingi, su kultūrinėmis citatomis. Dirbdama ji eksperimentuoja, jungdama tradicines, naująsias ir savo pačios išrastas technologijas.

Nuo kiekvieno įrankio meninė raiška praturtėja ir prasiplečia. Eglė Vertelkaitė

Kaip gimsta ofortas?

Visas oforto gimimo technologinis procesas – virtualiose kūrybinėse dirbtuvėse su menininke. Kviečiame sužinoti ir atrasti!

Kūrybines dirbtuves su menininkais iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška