Kalba žMOnės: Justinas apie Algirdą ir Remigijų Gataveckus

MO muziejus Pokalbiai
MO muziejus

Pasakojimų cikle „kalba žMOnės“ MO muziejaus savanoris-gidas Justinas pasakoja apie Algirdo ir Remigijaus Gataveckų kūrybą bei jų kūrinius parodoje „Kodėl taip sunku mylėti?“.

Apie Algirdą ir Remigijų Gataveckus

Neįmanoma kalbėti apie Algirdo kūrybą atskirai nuo jo brolio Remigijaus. Jiedu –  identiški dvyniai, geriausi draugai, kūrybinis tandemas bei vieni žinomiausių jaunosios kartos menininkų Lietuvoje.

MO parodoje „Kodėl taip sunku mylėti?“ eksponuojami brolių spalvotais pieštukais nupiešti autoportretai bei jų tėvo portretas. Šie kūriniai labai asmeniški ne vien todėl, kad menininkai apsinuogina ir aštriam žiūrovui žvilgsniui atskleidžia visas savo kūno savybes. Taip pat jie apnuogina savo santykį su tėvu.

Berniukai nuo aštuonerių metų augo vaikų globos namuose Alytuje, kur juos atvežė ir paliko jų pačių tėvai. Dėmesingų auklėtojų dėka buvo pastebėtas vaikų talentas piešti, kuris išsiskleidė pamokose dailės mokykloje, o vėliau – studijų metu Vilniaus dailės akademijoje. Kūrinių ciklas „Situacija“, kurio dalis eksponuojama parodoje, šiek tiek daugiau nei prieš dešimtmetį buvo sukurtas kaip jaunųjų menininkų magistro darbo dalis.

Bandant suprasti Gataveckų darbus, svarbi menininkų autobiografinė patirtis.

Žiūrėkite Justino pasakojimą apie brolius Gataveckus:

Pilno ūgio portretuose Gataveckai skausmingai ieško panašumų su savo tėvu ir kelia klausimus, kas juos sieja – ar tik išvaizda? O gal ir charakterio panašumai? Be tėvų augančių vaikų tema menininkų kūryboje yra įvairiai plėtojama. Visur atsikartoja jautrus žvilgsnis į pažeidžiamus, baimingai į pasaulį žvelgiančius paliktus vaikus.

Plačiau – žiūrėkite Justino pasakojime!

Pasakojimų ciklą „kalba žMOnės“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kuo jie yra panašūs? Ar yra tik kažkoks fizinis, biologinis panašumas tarp jų ar galbūt jie yra panašūs emociškai, psichologiškai? Kas mus sieja tarpusavyje, kas mus sieja su mūsų šeimos nariais?

MO muziejus | Gataveckai | Algirdas ir Remigijus Gataveckai
MO muziejus | Gataveckai | Algirdas ir Remigijus Gataveckai
MO muziejus | Gataveckai | Algirdas ir Remigijus Gataveckai

Jei norite gauti #menasnaMO naujienlaiškį ar kitas MO naujienas, prenumeruokite:

O jei patinka mūsų kuriamas turinys, kviečiame palaikyti MO patreone!

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: