Kalba žMOnės: Rasa apie Vilmantą Marcinkevičių

MO muziejus Pokalbiai
MO muziejus | Vilmantas Marcinkevičius

Pasakojimų cikle „kalba žMOnės“ MO muziejaus savanorė-gidė Rasa pasakoja apie Vilmantą Marcinkevičių ir jo kūrinius parodoje „Kodėl taip sunku mylėti?“.

Apie Vilmantą Marcinkevičių

Vilmantas Marcinkevičius – vienas populiariausių lietuvių tapytojų. Jo kūrybos raiška – veržli, kartais agresyvi, jo darbuose nemažai erotinių temų ir brutalumo. Jis tapo ekspresyviai ir subtilių spalvinių derinių lietuviškos aliejinės tapybos mokyklos koloritą pakeičia ryškiomis kone fluorescencinėmis akrilo spalvomis. Jo paveikslai – savotiškas disonansas lietuviškos tapybos kontekste.

Ką mes darome norėdami pritapti? Dažnu atveju užsidedam kaukę.

Žiūrėkite Rasos pasakojimą apie V. Marcikevičiaus kūrinius

V. Marcinkevičiaus kūrinys „Žmogus su kauke“, kaip teigia Rasa, labai puikiai atspindi parodos temą. Mes norėdami pritapti kartais tiek sąmoningai, tiek nesąmoningai užsidedame kaukes. Dažnai jas nešiojama ir tai tampa neatsiejama mūsų dalis.

Antrąjį paveikslą „Angelai ir mergaitė“ kitaip pradedame matyti, kai sužinome jo atsiradimo istoriją. Jį sukurti įkvėpė mergaitės, kurios portretą V. Marcinkevičius kūrė, žūtis. Menininkas norėjo perteikti savo liūdesį drobėje ir sukurti mergaitę saugančių antgamtinių būtybių atvaizdus.

Plačiau – žiūrėkite Rasos pasakojime!

Pasakojimų ciklą „kalba žMOnės“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vilmanto kūryba provokuoja mus matyti savitai.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška