Kalba žMOnės: Skirmantė apie SetP Stanikas ir V. Stankų

MO muziejus Pokalbiai
MO muziejus | gidai

Šįkart pasakojimų cikle „kalba žMOnės“ MO muziejaus savanorė–gidė Skirmantė pristato net kelis menininkus ir jų darbus parodoje „Kodėl taip sunku mylėti?“. Tai – SetP Stanikas ir Vigintas Stankus.

Apie SetP Stanikas

MO muziejus | Stanikai | SetP Stanikas

Svajonė ir Paulius Stanikai, pasirašantys SetP Stanikas trumpiniu, gyvena ir kuria Paryžiuje. Parodoje „Kodėl taip sunku mylėti?“ pirmą kartą MO pristatomi jų piešiniai. Piešinys – labai svarbi menininkų kūrybos sritis. Jis visuomet techniškai puikiai išpildytas. Tačiau jų piešinių siužetai – itin netradiciniai. Kaip ir šiame parodoje eksponuojamame darbe, jie dažnai jungia itin skirtingus siužetus – sekso scenas, vaikų ir suaugusiųjų portretus, eskizus; atpažįstamus veidus ir menininkų autoportretus.

Šiuolaikinio meno kūrėjų Svajonės ir Pauliaus Stanikų kūrinyje „Gyvenimo ratas“ ryškėja visi šie motyvai: meilės scenos, naujos gyvybės laukiantis nėščios moters kūnas, kūdikio gimimas, augimas ir galiausiai žmogaus senatvė ir mirtis.Savo kūryboje Stanikai dažnai pasitelkia klasikines meninės išraiškos priemones. Preciziška klasikine maniera nupieštas herojaus veidas centre primena olandų tapytojo Rembrandto autoportretus. Greenaway‘us apie Rembrandtą buvo pastatęs filmą, tad jo ir Stanikų kūryba atrodo turinti bendrumo: tie patys veikėjai, panašios temos.

MO muziejus | Stanikai | SetP Stanikas

Šioje parodoje sielos atspindžiai pasireiškia per portretuojamųjų žmonių žvilgsnius.

Apie Vigintą Stankų

MO muziejus | Vigintas Stankus

Vigintas Stankus pradėjo kurti Nepriklausomybės pradžios laikotarpiu, kada Lietuvos meno pasaulyje vyko dideli pokyčiai. Baigęs vitražo specialybę Stankus ne tik tapė, bet taip pat buvo ir profesionalus sportininkas, vienas pirmųjų Lietuvoje įgijęs karatė diržą.

Stankaus tapymo manierai didelę įtaką turėjo jo asmeninis interesų laukas – poezija, meditacija, karatė. Tapytojas mėgo eksperimentuoti su drobės faktūra, klojo storą dažo sluoksnį, naudojo netradicines medžiagas, tapė ne tik dažais, bet ir pelenais.

Visai nesvarbu, kokie čia pavaizduoti paukščiai. Mes jaučiame iš jų sklindančią ramybę, tylą.

MO muziejus | Vigintas Stankus

Skirmantės pasakojimas apie menininkus

Kuo Skirmantės akį patraukė Stanikų ir Stankaus kūryba? Ką ji pati mato šiuose kūriniuose? Žiūrėkite Skirmantės pasakojime!

Pasakojimų ciklą „kalba žMOnės“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška