Kalba žMOnės: Vaida apie Vitą Luckų

MO muziejus Pokalbiai
MO muziejus | Vitas Luckus

MO muziejaus edukatorė Vaida pasakojimų cikle „kalba žMOnės“ pristato Vitą Luckų ir jo kūrinius parodoje „Kodėl taip sunku mylėti?“.

Apie Vitą Luckų

MO muziejus | Vitas Luckus

Vitas Luckus – fotografas, trynęs ribą tarp realybės bei fikcijos ir nepaklusęs tuometinei ideologinei sistemai. Jis  pradėjo fotografuoti labai anksti, vos 13 metų ir labai aktyviai dirbo tiek reklamos srityje, tiek žurnaluose, buvo Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. V. Luckui puikiai sekėsi derinti reportažinę fotografiją ir meninius ieškojimus. Jam dažnai klijuojama ir maištininko etiketė.

Kūryboje Luckui buvo svarbiausia pagauti autentišką akimirkos įspūdį. Analizuodamas žymių Prancūzijos fotografų darbus, menininkas priėjo prie išvados, kad kruopščiai apgalvotos kompozicijos trukdo per fotografiją perduoti tikro gyvenimo įspūdį. Todėl savo fotografijose jis nesiimdavo režisūros – jo fotografijose daug tikrų, nesumeluotų emocijų.

Luckaus užfiksuoti miegančių ir besikvatojančių žmonių portretai – pabrėžtinai negražūs, nes fotografuoti iš arti. Tačiau nei vienas neslepia savo trūkumų: iškritusio danties ar ištaršytų plaukų. Menininko fotografijos – tai bandymai atmesti viską, kas nereikalinga, apnuoginti tikrovę.

MO muziejus | Vitas Luckus

Jis nesivaikė herojų. Jo personažais tapo miesto gyventojai, valstiečiai ar atsitiktiniai gatvės praeiviai.

Vaidos pasakojimas apie V. Luckų

Kaip teigia Vaida, V. Luckaus fotografijos leidžia mums nagrinėti santykio su savimi, savęs priėmimo klausimą.

Pasakojime Vaida pasidalija ir asmeninėmis Vito Luckaus gyvenimo istorijomis, įskaitant ir tragišką jo gyvenimo baigtį. Be to, Vaida atskleidžia, kas jai labiausiai įstrigo žiūrint Giedrės Žickytės filmą apie Vitą Luckų ir jo gyvenimą „Meistras ir Tatjana“. O ar jūs matėte šį filmą?

Žiūrėkite Vaidos pasakojimą ir sužinokite daugiau apie Vitą Luckų bei jo kūrybą.

Pasakojimų ciklą „kalba žMOnės“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Šios fotografijos yra maksimaliai atviros. Jis nori parodyti apnuogintą tikrovę.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška