Kalba žMOnės: Vilija apie Stasį Eidrigevičių

MO muziejus Pokalbiai
MO muziejus | Stasys Eidrigevičius

MO muziejaus savanorė-gidė Vilija pasakojimų cikle „kalba žMOnės“ pristato Stasį Eidrigevičių ir jo kūrinius parodoje „Kodėl taip sunku mylėti?“.

Apie Stasį Eidrigevičių

Stasys Eidrigevičius (arba tiesiog Stasys) Lietuvoje ir pasaulyje žinomas kaip tūkstančių piešinių, šimtų tapybos darbų, ekslibrisų, miniatiūrų, pastelių, koliažų, plakatų, knygų iliustracijų, įvairių žanrų fotografijų, taip pat skulptūrų, instaliacijų, performansų, teatro spektaklių ir dar straipsnių kultūros spaudoje autorius. Jo sukurti vaizdai ilgam išlieka žiūrovų atmintyje, yra nesupainiojami su kitais ir priklauso metaforų kategorijai, nes sujungia skirtybes jų nesunaikindami.

Nors ir dirba daugelyje skirtingų dailės šakų, S. Eidrigevičiaus kūrybinis braižas lengvai atpažįstamas iš veidų, primenančių kaukes. Menininko piešiamos kaukės ypatingos, nes nepaslepia veikėjų emocijų ir vidinio pasaulio – priešingai, išryškina jų būsenas.

S. Eidrigevičiaus personažai tarsi nemoka bendrauti su kitais žmonėmis. Žiūri į kitus žmones šiek tiek iš šono.

Vilijos pasakojimas apie S. Eidrigevičiaus kūrinius

S. Eidrigevičiaus kuriami personažai – vieniši, nesuprasti – tarsi vyriškieji Saskios Boddeke veikėjų Susos Bubble atitikmenys. Tik daug tylesni, nedrąsesni, tačiau klausiantys tų pačių klausimų: kodėl kas nors apskritai yra? Kodėl aš esu? Kodėl aš esu vienas?

Menininko kūrinių fonas išrašytas smulkiais užrašais. Juose Eidrigevičius cituoja savo parodas pristatančius tekstus apie jo kūrybą, tokiu būdu sukurdamas papildomą sluoksnį kūrinių interpretacijai.

Kiek dar istorijų slypi S. Eidrigevičiaus kūriniuose? Plačiau – žiūrėkite Vilijos pasakojime!

Pasakojimų ciklą „kalba žMOnės“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Aš randu artumą su S. Eidrigevičiaus liūdnais personažais, kurie tarsi šiek tiek iš tolo stebi mūsų visuomenę ir bando ją suprasti.

Jei norite gauti #menasnaMO naujienlaiškį ar kitas MO naujienas, prenumeruokite:

O jei patinka mūsų kuriamas turinys, kviečiame palaikyti MO patreone!

 

 

 

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: