MO ir Kazickų šeimos fondas kviečia jaunuolius dalyvauti nemokamose MO edukacijose

MO muziejus Naujienos
Kazickų šeimos fondas | Edukacijos jaunimui | MO muziejus

Drauge su Kazickų šeimos fondu įgyvendiname naują iniciatyvą, skirtą socialiai jautrioms jaunuolių grupėms. Jaunuoliai kviečiami dalyvauti nemokamose MO edukacijose arba apsilankyti muziejuje savarankiškai.

Kviečiame registruotis jaunuolius atstovaujančias organizacijas

Programa skirta jaunuoliams, kurie ne visada turi galimybę lankytis kultūros įstaigose bei artimiau susipažinti su moderniu menu bei parodomis, jose nagrinėjamomis temomis. Tai yra vaikų ir jaunimo dienos centrų, globos namų auklėtiniai, nedidelių gyvenviečių (miestelių ir kaimelių), ypač nuo Vilniaus nutolusių, jaunimas.

Kartu su Kazickų šeimos fondu kviečiame organizacijas, atstovaujančias šias jaunuolių grupes registruotis programoje ir dalyvauti nemokamose tarpdisciplininėse MO edukacijose arba apsilankyti muziejuje savarankiškai. Daugiau apie programą sužinoti ir joje registruotis dalyvauti galite čia:

Parodose moderuojami edukatorių pokalbiai padeda vaikams ir jaunuoliams prabilti ir diskutuoti, mezgamas dialogas. Milda Ivanauskienė

Milda Ivanauskienė | MO muziejus

Edukacijose ugdomos įvairios kompetencijos

Milda Ivanauskienė | MO muziejus

MO muziejaus edukacijomis siekiame svarbių neformalaus ugdymo tikslų – tai su psichologais kurtos emocinio intelekto ugdymo edukacijos ar svarbias XXI amžiaus kompetencijas lavinantys vizualinio mąstymo užsiėmimai. Parodose moderuojami edukatorių pokalbiai padeda vaikams ir jaunuoliams prabilti ir diskutuoti. Atsispiriant nuo meno kūrinių ir parodose analizuojamų temų, keliami klausimai, mezgamas dialogas ir, svarbiausia, skatinami reflektavimo ir kritinio mąstymo įgūdžiai. Būtent tai šiuolaikiniame pasaulyje yra labai svarbu.

– sako Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

Jūratė Kazickaitė | Kazickų šeimos fondas | MO muziejus
Jūratė Kazickaitė | Kazickų šeimos fondas | MO muziejus

Kazickų šeimos fondas daugelį metų pagrindinį dėmesį skiria švietimui, socialiniams projektams ir jaunimo ugdymui. Fondas jau 6 metus skirtinguose Lietuvos regionuose vykdo „Jaunimas Gali“ programą, kuri skatina aktyvų gyvenimo būdą, moko jaunimą būtinų gyvenimo ir savarankiškumo įgūdžių. Darbas su programos jaunimu atskleidė, kad turime padėti jaunajai kartai stiprinti pasitikėjimą savimi, ugdyti atsakingumą, kūrybiškumą, skatinti smalsumą ir ypač – domėjimąsi menu. Tikime, kad MO edukacijų programa turės reikšmingą teigiamą poveikį dalyvaujančiam jaunimui ir bendruomenėms.

– teigia Jūratė Kazickaitė, Kazickų šeimos fondo prezidentė.

Virtualios edukacijos jaunuoliams

Kazickų šeimos fondas | Edukacijos jaunimui | MO muziejus

Programoje jaunuoliams yra siūlomos skirtingos MO muziejaus edukacijos. Diskusinius ir jaunuoliams aktualius klausimus keliančios emocinio intelekto lavinimo ir savęs pažinimo edukacijos, vizualinio mąstymo strategijos edukacijos ir formalaus ugdymo kontekstus išplečiančios integruotos pamokos. Taip pat siūlome ir naujausią, šį pavasarį pristatomą edukaciją „Istorijos iš lagamino“. Tai edukacija, lavinanti istorijų pasakojimo (angl. storytelling) įgūdžius.

Kol kas edukacijose kviečiame dalyvauti virtualiai. Gyvos edukacijos muziejuje galės vykti tada, kai tai bus leidžiama daryti atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Lietuvoje.

Daugiau informacijos ir registracija į edukacijas:

Kazickų šeimos fondas | Edukacijos jaunimui | MO muziejus

Prisidėti prie iniciatyvos gali ir visi MO lankytojai

MO muziejaus lankytojus taip pat kviečiame prisidėti prie iniciatyvos. Tai galima padaryti perkant ir aukojant MO muziejaus socialinius bilietus. Jie leis nemokamai apsilankyti muziejuje tiems, kurie nori, bet ne visada gali leisti sau tai padaryti. Dalį bilietų jaunuoliams skirs Kazickų šeimos fondas, o kita dalis – muziejaus lankytojų nupirkti bilietai, kurie bus skiriami ir jaunuoliams, ir kitoms jautrioms visuomenės grupėms, negalinčioms įsigyti muziejaus bilieto.

Lankytojams prisidedant prie iniciatyvos skatiname visuomeninę atsakomybę, bendruomeniškumą ir drauge siekiame bendro iniciatyvos tikslo.

MO ir Kazickų šeimos fondo edukacinės programos iniciatyvos tikslas – suteikti galimybę socialiai jautrioms jaunuolių grupėms apsilankyti MO edukacijose: susipažinti su moderniu menu, atverti naujus žinių kelius, ugdyti bendravimo, bendradarbiavimo, kūrybiškumo, kritinio mąstymo, emocinio intelekto ir kitus gebėjimus, kurie ateityje leis lengviau pasirinkti profesiją ar gyvenimo kryptį.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: