Kviečiame į psichoterapeuto Eugenijaus Laurinaičio paskaitą

MO muziejus Naujienos
Permainų šventė | Didžioji paroda | MO muziejus

Šį šeštadienį, kovo 5 d., 16 val. kviečiame klausytis specialios psichiatro, psichoterapeuto prof. dr. Eugenijaus Laurinaičio paskaitos apie šiandien mus visus slegiantį nerimą. Taip pat reiškiame paramą Ukrainai ir visas praėjusią savaitę surinktas lėšas – beveik 9 000 eurų – už MO muziejaus bilietus skirsime Ukrainai paremti.

Matome didžiulį poreikį šiuo itin nerimastingu laiku kalbėtis, ieškoti būdų atrasti vidinę pusiausvyrą ir matyti situaciją ramiai. Todėl iš karto, kai ketvirtadienį prasidėjo karas Ukrainoje, nusprendėme ne tik lėšas už muziejaus bilietus aukoti Ukrainai, bet ir grįžti prie pranešimų bei pokalbių su ekspertais bei profesionalais apie emocinę sveikatą.

Muziejus – erdvė auginti psichologinį atsparumą

MO muziejus | Edukacija

Pandemijos metu surengėme ne vieną pokalbį ir susitikimą su psichologais, psichoterapeutais bei psichiatrais. Šįkart tokių susitikimų poreikis taip pat vėl yra itin reikalingas, todėl MO kvietimu prof. dr. E. Laurinaitis šeštadienį pasakos apie šiomis dienomis itin dažnai mus visus užvaldantį nerimą. Psichiatras analizuos, kaip elgtis, kai mus apima nerimas, ką galime daryti, kaip sau ar kitam padėti, kokios yra nerimo įveikimo strategijos.

„Visada muziejų matome kaip erdvę, atvirą dialogui bei pokalbiui. Todėl šiomis itin sunkiomis visiems savaitėmis suprantame, kad nerimo ir streso aplinkoje yra itin daug. Norisi kiek tik galime prisidėti prie psichologinio atsparumo auginimo bei padėti rasti būdus, kaip įveikti nerimą ir stresą“, – dalijasi MO vadovė Milda Ivanauskienė.

MO muziejus | Edukacija
Eugenijus Laurinaitis | eMOcinė sveikata | MO muziejus

Profesoriaus pranešimas: gyvai muziejuje ir Facebook

Eugenijus Laurinaitis | eMOcinė sveikata | MO muziejus

Profesoriaus E. Laurinaičio pranešimas MO muziejuje vyks šį šeštadienį 16 val. Visus, norinčius jį išgirsti gyvai, kviečiame atvykti į muziejų. Pranešimas visiems MO muziejaus lankytojams bus nemokamas.

E. Laurinaičio paskaita taip pat bus transliuojama gyvai ir MO muziejaus Facebook paskyroje, kad kuo daugiau žmonių šiuo nerimastingu laiku galėtų ją išgirsti.

Susitinkame saugiai – paskaitos metu privalome dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.

Kviečiame ir toliau aukoti bei remti Ukrainą

Parama Ukrainai | MO muziejus

Primename, kad šiuo metu Ukrainai yra itin reikalinga visų parama.

Išreikšdami paramą Ukrainai, ketvirtadienį, kai tik prasidėjo Rusijos atakos Ukrainoje, nusprendėme visus surinktus pinigus už MO muziejaus bilietus skirti Ukrainai paremti. Per praėjusią savaitę iš viso surinkta 8 812 eurų. Šią sumą pervesime fondui „Blue/Yellow“.

Kviečiame palaikyti aukojant ir toliau:

„Kai tik ketvirtadienį paskelbėme iniciatyvą paaukoti visas surinktas lėšas už MO muziejaus bilietus Ukrainai, sulaukėme itin didelio MO lankytojų solidarumo. Didelė dalis lankytojų, kurie įprastai gali nusipirkti muziejaus bilietus su nuolaida, šįkart to nesirinko daryti – norėjo kuo daugiau prisidėti prie paramos Ukrainai. Šios dienos parodė, kokie mes esame stiprūs kartu. Tokie išlikime ir toliau, Ukrainai paramos reikia įvairiomis formomis“, – priduria M. Ivanauskienė.

Parama Ukrainai | MO muziejus

Artimiausiu metu taip pat planuojame vystyti edukacines programas, kuriose daugiau dėmesio bus skiriama Ukrainai, jos istorijai, taip pat emocinio intelekto edukacijoms.

Sieksime, kad šios edukacijos pasiektų kuo daugiau Lietuvos moksleivių, taip pat ieškosime būdų užtikrinti muziejaus ir edukacijų prieinamumą pabėgėliams iš Ukrainos ir Lietuvoje gyvenantiems Ukrainos piliečiams.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: