Linas Jusionis: Horizonto stebėjimas

MO muziejus Pokalbiai
Linas Jusionis | Nuovargis | MO kolekcija

Linas Jusionis – jaunas tapytojas, kurio debiutą drąsiai galime vadinti ryškiu. Jo darbus geriausia žiūrėti serijomis, nes tuomet geriau atsiskleidžia principai, kuriais remiasi menininkas. Tolygiom, nuosaikiom spalvom nutepti glotnūs jo drobių paviršiai vizualiai yra labai priartėję prie geometrinės abstrakcijos, tačiau po kelių sekundžių apsirikimo, žiūrovas gali atpažinti, jog vaizdas yra konkretus, paimtas iš realybės, tik apžiūrimas iš labai arti arba mažai informacijos teikiančiu kampu.

Jusionio kūrybą įkvepia kino filmai, tačiau jo darbuose aktyvus veiksmas visuomet lieka „už kadro“. Menininkui svarbu sukurti įtampos ir laukimo atmosferą. Jo paveikslai dažnai priartėja prie abstrakcijos – peizažai ar architektūros fragmentai perteikiami grynomis geometrinėmis formomis. Žiūrėdami videomedžiagą atkreipkite dėmesį į dailininko kruopštumą: centimetrų tikslumu jis apskaičiuoja proporcijas, kantriai ieško geriausio spalvų derinio. Tad kiekvienas elementas paveiksle yra reikšmingas ir padeda įminti dailininko sumanytą rebusą.

 

Horizonto stebėjimas

Ar žiūrėdami į paveikslus atkreipiate dėmesį į pačias mažiausias ir tolumoje esančias detales? Dažnai ten gali slypėti kažkas įdomaus. Galbūt net pagrindinis, nors ir sunkiau pastebimas paveikslo elementas. Būtent toks tolimas paveikslo planas yra įdomus tapytojui Linui Jusioniui. Savo kūriniuose jis dažnai išryškina tolumoje esantį peizažą. Dideli dalykai slypi mažose detalėse!

Kūrybinių dirbtuvių MO muziejuje metu kartu su L. Jusioniu buvo galima ir patiems išbandyti šią techniką –  pasižiūrėkite!

Dėkojame Lietuvos kultūros tarybai – jų dėka šios dirbtuvės galėjo įvykti per MO gimtadienį, spalio 18 dieną.

Kaip gimė paveikslas „Nuovargis“?

MO muziejaus įkūrėjas Viktoras Butkus užfiksavo tapytojo Lino Jusionio kūrybos proceso užkulisius: drobės „Nuovargis“ (2018) radimąsi nuo pirmųjų potėpių iki galutinio idėjos įgyvendinimo. Šis paveikslas iš dailininko dirbtuvės atkeliavo tiesiai į MO muziejaus kolekciją. Pamatykite, kaip vyksta jo kūrimas!

Pokalbis su menininku

Menininkas pasakoja kas jam yra svarbu kūryboje, ką stengiasi atmesti dirbdamas, kaip siekia grynumo.

Tapytoją Liną Jusionį kalbina menotyrininkė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė.

Jei norite gauti #menasnaMO naujienlaiškį ar kitas MO naujienas, prenumeruokite

O jei patinka mūsų kuriamas turinys, kviečiame palaikyti MO patreone

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: