PaMOka 7

MO muziejus PaMOkos
MO muziejus | įkvėpimai | pamoka | Žygimantas Augustinas

PaMOka 7

Toliau tęsiame kelionę po MO kolekcijos menininkų pasaulį ir šiandien pristatome dar 3 išskirtinius kūrėjus. Ar norite sužinoti, kuo jie ypatingi?

Pirmoji menininkė tapyboje naudoja sudėtingą, išskirtinę, pačios susikurtą techniką: pridengusi drobę iš anksto paruoštais rankų darbo trafaretais, ji ne tapo, o keliais sluoksniais purškia aerozolinius dažus, kol išgauna tinkamus atspalvius ir faktūrą.

Antrasis kūrėjas vadinamas vienu lietuviškojo neoekspresionizmo pradininkų, priartinęs mūsų dailę prie to meto pasaulinių tendencijų. Jis buvo laikomas pačiu radikaliausiu ir nepaprastai tikru tos kartos kūrėju. Drąsiausiai tapė, mažiausiai ėjo į kompromisus. Beje, vadintas Bekampiu, o gyveno ir kūrė apleistoje ir šaltoje Kauno sinagogoje, kur iš savo paveikslų buvo susirentęs pašiūrę.

Trečiasis – visą dėmesį sutelkia į žmogų. Jis tapo portretus, autoportretus, visos figūros studijas ir kūno fragmentus. Menininkas sako: „Mane traukia ne portretas, o žmogus. Tai tik būdas išreikšti, ką jauti, kai matai konkretų kūną su visais tais žmogaus gyvenimo įspaudais. Kūnas nemeluoja ir neapsimetinėja.“

Laukite tęsinio!

Anksčiau pristatytus MO kolekcijos autorius galite rasti čia: PAMOKA 1PAMOKA 2PAMOKA 3PAMOKA 4PAMOKA 5, PAMOKA 6.

Jei norite gauti #menasnaMO naujienlaiškį ar kitas MO naujienas, prenumeruokite jas ČIA.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška