MO – draugiškiausias muziejus Europoje 2020

MO muziejus Naujienos
EMYA 2020 | Apdovanojimai | MO muziejus

MO muziejus išrinktas svetingiausiu ir draugiškiausiu Europos muziejumi 2020. Šis apdovanojimas įteiktas per praėjusį vakarą vykusią virtualią apdovanojimų ceremoniją.

Geriausio Europos muziejaus apdovanojimai (angl. European Museum of the Year Award – EMYA) įsteigti 1977 m. Europos Tarybos. Šių apdovanojimų tikslas įvertinti Europos muziejų kompetenciją ir išskirtinumą. Be pagrindinio laimėtojo skelbiami ir atskirų kategorijų nugalėtojai. MO muziejus apdovanotas Europos draugiškiausio ir geriausią ryšį su auditorija puoselėjančio muziejaus prizu – Portimão muziejaus prizu (Portimão Museum Prize).

Nuo pat muziejaus atidarymo negailėdami jėgų dirbame tam, kad į muziejų ateinantys žmonės jaustųsi laukiami. Milda Ivanauskienė

MO muziejus | Vaikų stovyklos | Užsiėmimai vaikams

„Šis apdovanojimas mums be galo brangus. Nuo pat muziejaus atidarymo negailėdami jėgų dirbame tam, kad į muziejų ateinantys žmonės jaustųsi laukiami. Muziejų kuriame kaip atvirą erdvę diskusijoms, susitikimams, vietą, kurioje galima sužinoti, patirti, įsikvėpti“, – teigia MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

Portimão muziejaus prizas skirtas MO muziejui, pabrėžiant jo išskirtinį atsidavimą siekiant kultūrinio ir intelektinio prieinamumo. Akcentuojama, kad MO yra muziejus, sukuriantis įkvepiančią patirtį kuo platesniam lankytojų ratui, suteikiantis jiems galimybę patirti šiuolaikinio meno ir šiuolaikinio gyvenimo santykį.

Daugiau apie Portimão muziejaus prizą ir MO muziejaus pristatymą galima rasti čia:

MO muziejus | Vaikų stovyklos | Užsiėmimai vaikams

2020 metų apdovanojimuose varžėsi 61 Europos muziejus. Be pagrindinio Europos metų muziejaus 2020 titulo laimėtojo – Stapfernhaus muziejaus Šveicarijoje, paskelbti 5 skirtingų kategorijų laimėtojai bei skirti 7 specialūs paminėjimai.

Europos metų muziejaus apdovanojimai praėjusiais metais dėl pandemijos buvo atšaukti, taigi šiemet jie surengti virtualiai ir apdovanojimų metu paskelbti geriausi ne tik 2020, bet ir 2021 metų muziejai bei atskirų kategorijų nugalėtojai. 2021 metų apdovanojimuose varžėsi 27 Europos muziejai. Europos metų muziejumi 2021 tapo nacionalinis bioįvairovės centras „Naturalis“ Leidene, Olandijoje. Draugiškiausiu 2021 metų muziejumi (tokioje pačioje kategorijoje kaip ir MO muziejus 2020 metais) paskelbtas Gruuthusemuseum muziejus Briugėje, Belgijoje.

Visi nugalėtojai ir jų kategorijos skelbiami čia:

 

MO muziejaus video pristatymas

Kviečiame pamatyti MO muziejaus virtualų pristatymą Geriausio Europos muziejaus apdovanojimuose!

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: