MO daugiau nei muziejus – pristato naują tinklaraštį

MO muziejus Naujienos
MO muziejus | MO tinklarastis

MO muziejus atnaujino mo.lt tinklalapį – nuo šiol dar daugiau įdomaus turinio ir įkvėpimų naujai pristatomame muziejaus tinklaraštyje – mo.lt/tinklarastis. O jame – pokalbiai, straipsniai, žaidimai, video renginiai ir susitikimai, MO kolekcija, virtualūs turai ir MO muziejaus tinklalaidė.

Pamatę, kiek daug įdomių susitikimų, pokalbių įvyksta MO muziejuje, norime, kad visa tai galėtų pasiekti kuo daugiau žmonių, kad visi norintys galėtų dalyvauti

„Pamatę, kiek daug įdomių susitikimų, pokalbių įvyksta MO muziejuje, norime, kad visa tai galėtų pasiekti kuo daugiau žmonių, kad visi norintys galėtų dalyvauti. Turinio skaitmeninis prieinamumas dar aktualesnis pandemijos kontekste. Be to, įpročiai, kada ir kaip norime gauti gero turinio kiekvieno žmogaus yra labai skirtingi: vieni renkasi skaityti straipsnius, kitiems patogesnis video formatas, dar kiti nori klausyti tinklalaides ar daugiau sužinoti žaidybine forma. Galvojome ir apie tai, kad dažnai turime laiko paklausyti gerą pokalbį kelionės metu ar per atostogas. Atliepdami šiuos poreikius, lankytojams siūlome turinį įvairiais formatais, kurie nuo šiol prieinami mo.lt tinklaraštyje“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

MO tinklaraštyje bus galima atrasti interviu, straipsnius, pokalbius, susitikimų įrašus, ekskursijas video formatu, viktorinas–žaidimus apie MO muziejaus parodas, kultūrą ir laisvalaikį, virtualius parodų turus, visą skaitmenizuotą MO kolekciją ir netgi tinklalaidę.

Muziejus pristato ir tinklalaidę

Nuo spalio mėnesio muziejus pristato ir tinklalaidę. Joje bus galima atrasti pokalbius su menininkais, kūrėjais, vykstančius jų dirbtuvėse arba MO muziejuje, poezijos skaitymus, parodų atidarymų pasimatymus ir kitus įkvėpimus.

Ateities planuose ir MO muziejaus įgyvendinamo projekto „Kultūros istorija“ ištraukų bei MO muziejaus didžiųjų parodų knygų ištraukų įskaitymai. Taip pat ateityje planuojama organizuoti ir gyvus tinklalaidės pokalbius.

Naujame MO tinklaraštyje galima rasti viktorinas – dar vieną būdą pažinti MO muziejaus parodas ir kalbėti apie meną, kultūrą bei laisvalaikį.

Pažinti meną žaidimų forma

Birželio mėnesį pristatęs pirmąsias virtualias meno žaidynes – MOlimpiadą, MO muziejus ir toliau siekia žaidybine ir įtraukiančia forma pasakoti apie meną. Naujame MO tinklaraštyje galima rasti viktorinas – dar vieną būdą pažinti MO muziejaus parodas ir kalbėti apie meną, kultūrą bei laisvalaikį.

Šiuo metu lankytojams pristatomos 3 viktorinos–žaidimai, papildantys didžiąją parodą „Kodėl taip sunku mylėti?“. Jos skirtos tiek mažiesiems, tiek ir vyresniems lankytojams. Taip pat muziejus kviečia išbandyti ir viktoriną apie architektūrą. Viktorinos–žaidimai bus pildomi ir kitomis laisvalaikio temomis, kurios viena ar kitokia forma atsispindi ir Lietuvos menininkų, MO kolekcijos autorių darbuose. Tarp šių temų – kinas,  sportas, miestai, gamta, mada ir kt.

Dar daugiau video turinio

Pokalbių su menininkais dokumentavimo pradžia yra MO muziejaus steigėjo Viktoro Butkaus kurti video pokalbiai su MO kolekcijos menininkais. MO komanda šią tradiciją tęsia ir siekia dokumentuoti kuo daugiau renginių, susitikimų ir pokalbių, vykstančių muziejuje.

Taigi, jei nepavyko sudalyvauti kuriame nors MO muziejaus renginyje, MO komanda ir toliau pažada dokumentuoti didžiųjų parodų atidarymo MOratonų pokalbius, poezijos skaitymus, toliau kurti Lietuvos modernaus ir šiuolaikinio meno kūrėjus pristatančius video filmukus ir kitą video medžiagą.

Įkvepiantį ir įtraukiantį turinį kuriame dėl žmonių ir kartu su žmonėmis

Turinį kurti padeda bendruomenės

Kartu su atsinaujinusia virtualia turinio platforma, MO muziejus kviečia visus, palaikančius MO kuriamą turinį, jungtis prie MO kūrėjų ir palaikytojų – patreonų bendruomenės.

„Įkvepiantį ir įtraukiantį turinį kuriame dėl žmonių ir kartu su žmonėmis. Todėl visų MO palaikytojų bendruomenė yra labai svarbi. Norime ir toliau kurti aktualų  turinį, prie kurio, tikime, prisidės ir MO muziejaus palaikytojai – patreonai“, – sako MO muziejaus direktorė.

Menas arčiau žmonių

Pradėjęs skaitmeninti kolekciją nuo pat pradžių, MO muziejus nuosekliai tęsia šią savo misiją ir nori naikinti bet kokius meno pažinimo barjerus. Nuolat pildomą ir skaitmeninamą kolekciją papildo virtualūs parodų turai, kurie nemokamai prieinami muziejaus tinklalapyje. O lankytojų patyrimą lankant virtualias parodas pratęsia specialiai MO muziejaus komandos kuriami e. gidai ir išsamūs audio pasakojimai apie menininkus ir jų kūrinius.

„Kolekcijos skaitmeninimas ir virtualūs turai leidžia patirti ir pažinti MO muziejų bei jame eksponuojamas parodas nesvarbu, kur būtum. Tai atveria mums dar didesnes galimybes megzti dialogą ir diskutuoti plačiau, nepaisant atstumų“, – priduria M. Ivanauskienė.

Platesniam kultūros pažinimui ir atradimui – MO muziejaus kurtas ir skaitmenizuotas „Kultūros istorijos“ projektas, kuriame išsamiai pristatomos dailės, fotografijos, kino, literatūros, teatro, šokio, dizaino, muzikos ir kitos meno šakos.

 

MO tinklaraščio projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: