Nauji MO kolekcijos kūriniai. 2022, Rugsėjis

MO muziejus Nauji kolekcijos kūriniai

KAS NAUJO RUGSĖJĮ?

Rugsėjį MO užkulisiai virte verda – ruošiamės naujai didžiajai parodai Susitikimas, kurio nebuvo, kurią atversime jau spalio 8 dieną! O kol didžiojoje salėje vyksta parodos instaliavimo darbai, leidžiame įkišti nosį į MO saugyklą ir pasmalsauti, ką įsigijome į MO kolekciją.

Atskleidžiame porą lietuvių menininkų darbų, kuriuos pažinus čia, atrasi ir gyvai parodoje.

Keliauki žemyn ir sužinok, ką įsigijo MO!

Deimantas Narkevičius | Lietuvos energija | MO kolekcija | MO muziejus

Deimantas Narkevičius

Deimantas Narkevičius | Lietuvos energija | MO kolekcija | MO muziejus

Deimantas Narkevičius
Lietuvos Energija, 2000
Filmas, 17’
MO muziejaus kolekcija

Deimanto Narkevičiaus videodarbų ir filmų centre – sudėtinga XX a. istorija, nepatogūs ir prieštaringi istoriniai pasakojimai bei patirtys. Filmas „Lietuvos energija“ pasakoja sovietiniais laikais pastatyto pramoninio Elektrėnų miestelio istoriją. Jau nepriklausomybės laikais filmuotas idiliškas miestelio gyvenimas ir elektrinės darbuotojų pasakojimai siūlo pažvelgti į 7-ojo dešimtmečio utopiją iš šių dienų perspektyvos.

Šį filmą nuo spalio 8 d. galėsite pamatyti parodoje!

Marija Švažienė

Marija Švažienė | Plaštakės | MO kolekcija | MO muziejus
Marija Švažienė
Plaštakės, 1970
Vilna, medvilnė, gobeleno technika, 180 × 270 cm
MO muziejaus kolekcija

Marijos Švažienės besisukantis kūrinys „Plaštakės“ – pirmasis trimatis gobelenas Lietuvoje! Šios menininkės naujovių paieška ir eksperimentavimas sovietmečiu sutapo su permainomis tekstilės srityje pasaulyje – nuo 7-ojo dešimtmečio į tekstilę pradėta žvelgti kaip į savarankišką ir lygiareikšmę meno sritį.

Sovietmečiu Švažienė išsiskyrė jai būdingu erdvės jutimu, laisva kompozicija, ryškiomis spalvomis ir raiškiomis faktūromis. Tai smelkiasi net per ekraną, tačiau labai kviečiame „Plaštakes“ pamatyti gyvai parodoje!

Visi 2022 m. įsigijimai

O jei smalsu pamatyti ankstesnius MO kolekcijos įsigijimus, juos atrasi čia:

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška