Nauji MO kolekcijos kūriniai. 2022, Spalis

MO muziejus Nauji kolekcijos kūriniai

KAS NAUJO SPALĮ?

Atvėrę naują didžiąją parodą Susitikimas, kurio nebuvo, neatsidžiaugiame jos lankomumu! Šioje parodoje, kitaip nei įprastai, susitinka ne tik MO kolekcijos kūriniai, bet ir ryškiausi meno vardai, Vakarų Europos ir JAV menininkų darbai.

Kviečiame pasmalsauti, kuo papildėme MO kolekciją – atskleidžiame porą lietuvių menininkų darbų, kuriuos pažinus čia, sutiksi ir gyvai parodoje.

Keliauki žemyn ir sužinok, ką įsigijo MO!

Patricija Jurkšaitytė | MO kolekcija | MO muziejus

Patricija Jurkšaitytė

Patricija Jurkšaitytė | MO kolekcija | MO muziejus

Patricija Jurkšaitytė
Be pavadinimo, nedatuota
Popierius, koliažas, tušas, akrilas, aliejus, 75 × 198,6 cm
MO muziejaus kolekcija

Patricijos Jurkšaitytės darbų MO kolekcijoje turime ne vieną. Tai viena žinomiausių šiuolaikinių lietuvių tapytojų, daugeliui atpažįstama dėl pertapytų Renesanso ir XVII a. meistrų šedevrų reprodukcijų atkuriant interjerus be juose veikiančių personažų (o galbūt prisimeni ir MO parodoje „Kodėl taip sunku mylėti?“ eksponuotą apelsinų Natiurmortą?).

Patricijai Jurkšaitytei, tuomet Vilniaus dailės akademijos studentei, didelę įtaką padarė Kęstutis Zapkus, vienas žymiausių JAV lietuvių menininkų. 1992 m. tik pusmečiui atvykusio dėstyti dailininko idėjos buvo visiška naujovė to meto kontekste: jis daug dėmesio skyrė tapatybės paieškoms, meninei jaunų dailininkų savirealizacijai. Tad ankstyvieji Jurkšaitytės darbai atskleidžia ir svarbius Lietuvos meno lauko transformacijos procesus išsilaisvinant, atsisveikinant su senąja politine sistema bei jos palikimu.

Gintautas Trimakas

Gintautas Trimakas | MO kolekcija | MO muziejus
Gintautas Trimakas
Plokštumos – viešai1995
7 laminuoti sidabro atspaudai, 60 × 157 cm
MO muziejaus kolekcija

Fotomenininkas Gintautas Trimakas kurdamas Plokštumas tyrinėjo patį fotografijos reiškinį. Jis kasdieniškus daiktus fotografuodavo slinkdamas išilgai jų plokštumos, kol užfiksuodavo visą daiktą taip išplokštindamas jų mastelį. O tada fotografijas spausdindavo tempdamas popierių kadras po kadro po didintuvu!

Kaip ir Patricijos Jurkšaitytės kūriniai, žymėję to laikmečio transformaciją, šios Trimako fotografijos taip pat veikė kaip maištas to meto tradicinei fotografijai.

Visi 2022 m. įsigijimai

O jei smalsu pamatyti ankstesnius MO kolekcijos įsigijimus, juos atrasi čia:

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška