Kaip menas veikia emocinę sveikatą? Pokalbis su Dainiumi Pūru

MO muziejus Tinklalaidės

Kviečiame klausytis pokalbio su gydytoju-psichiatru, Vilniaus universiteto profesoriumi Dainiumi Pūru. Jis daug metų gilinasi į suaugusiųjų ir vaikų psichikos sveikatą, psichikos sveikatos politiką, yra gerai susipažinęs su pasaulio valstybių pasiekimais ir nesėkmėmis siekiant kurti sveiką visuomenę.

Pokalbio metu analizuosime, ar jau pradedama Lietuvoje labiau investuoti į emocinę sveikatą, taip pat – ar lengvai prieinama kita pagalba nei vaistai. Kokia situacija Lietuvoje, kai gydytojai susiduria su pasirinkimu: vaistai ar terapija? Kam jie teikia prioritetą ir ar terapija vis dar prieinama tik siauram visuomenės ratui?

O koks gali būti meno vaidmuo terapijoje? Ar medikai jį rekomenduoja? Kokias galime matyti perspektyvas meną labiau integruojant į sveikatos priežiūros sistemą?

Pokalbio moderatorius – Tomas Vaiseta, kultūros istorikas, tyrinėjęs psichiatrijos istoriją Lietuvoje ir monografijoje „Vasarnamis“ analizavęs sovietmečio psichiatrijos sistemą bei jos pacientų patirtis.

Linkime įsiklausyti ir atrasti! O jei norite prisidėti prie MO tinklalaidžių kūrimo – labai kviečiame palaikyti MO norima suma:

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: