Pro V.B. prizmę: Linas Jusionis

MO muziejus Pro V.B. prizmę
Linas Jusionis | Nuovargis | MO kolekcija

Pro V.B. prizmę: Linas Jusionis

Linas Jusionis – jaunas tapytojas, kurio debiutą drąsiai galime vadinti ryškiu. Jo darbus geriausia žiūrėti serijomis, nes tuomet geriau atsiskleidžia principai, kuriais remiasi menininkas. Tolygiom, nuosaikiom spalvom nutepti glotnūs jo drobių paviršiai vizualiai yra labai priartėję prie geometrinės abstrakcijos, tačiau po kelių sekundžių apsirikimo, žiūrovas gali atpažinti, jog vaizdas yra konkretus, paimtas iš realybės, tik apžiūrimas iš labai arti arba mažai informacijos teikiančiu kampu.

Jusionio kūrybą įkvepia kino filmai, tačiau jo darbuose aktyvus veiksmas visuomet lieka „už kadro“. Menininkui svarbu sukurti įtampos ir laukimo atmosferą. Jo paveikslai dažnai priartėja prie abstrakcijos – peizažai ar architektūros fragmentai perteikiami grynomis geometrinėmis formomis.

Žiūrėdami videomedžiagą atkreipkite dėmesį į dailininko kruopštumą: centimetrų tikslumu jis apskaičiuoja proporcijas, kantriai ieško geriausio spalvų derinio. Tad kiekvienas elementas paveiksle yra reikšmingas ir padeda įminti dailininko sumanytą rebusą.

MO muziejaus įkūrėjas Viktoras Butkus užfiksavo tapytojo Lino Jusionio kūrybos proceso užkulisius: drobės „Nuovargis“ (2018) radimąsi nuo pirmųjų potėpių iki galutinio idėjos įgyvendinimo. Šis paveikslas iš dailininko dirbtuvės atkeliavo tiesiai į MO muziejaus kolekciją.

Jei norite gauti #menasnaMO naujienlaiškį ar kitas MO naujienas, prenumeruokite

O jei patinka mūsų kuriamas turinys, kviečiame palaikyti MO patreone

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: