Pro V.B. prizmę: Laisvydė Šalčiūtė

MO muziejus Pro V.B. prizmę
Laisvydė Šalčiūtė | Kosmosas | Mo kolekcija | MO muziejus

Laisvydė Šalčiūtė
Kosmosas, 2019
Drobė, akrilas, aliejus, 159 × 159 cm
MO kolekcija

 

Ar esate kada nors lankęsi dailininko dirbtuvėje? Šiandien tai galite padaryti virtualiai! MO įkūrėjas Viktoras Butkus užfiksavo menininkės, vizualaus meno kūrėjos Laisvydės Šalčiūtės kūrybos procesą, kai buvo kuriamas „Kosmosas“ (2019). Pamatykite, tikras kosmosas!

Šiame paveiksle Šalčiūtė pavaizdavo lyg raketa į ateitį kylančią baleriną. Skriejanti moteris dar ir gimdo – bambagyslės su ja jungia mažus kosmonautus. Menininkė įvaizdina mūsų visuomenėje tobula laikomą moterį, gebančią suderinti profesinę veiklą su motinyste. Visgi vaizduodama šią moterį su nimbu ir iš akių bei krūtų sklindančiais šviesos pluoštais menininkė ironizuoja, kad tokia moteris priklauso veikiau mitiniam, o ne realiam pasauliui.

Ką dar pasakoja šis paveikslas?

Pamatykite užkulisius

V. B. užfiksuotą vaizdo įrašą iš kūrybinių užkulisių ir daugiau menininkės darbų galite pamatyti MO hole iki vasario 7 d.

Kviečiame pirmai pažinčiai su autore ir „Kosmosu“ čia, o tada labai lauksime susitikimo gyvai, MO muziejuje.

Trumpai apie menininkę

Laisvydė Šalčiūtė studijavo grafiką, tačiau apžvelgiant kūrybą akivaizdu, jog menininkė grafikos kalboje neišsitenka. Ji ir tapo, ir kuria instaliacijas, naudojasi fotografijos kalba, piešia pieštuku, akvarele, kuria tekstilinius ir kitokius objektus. Yra iliustravusi ne vieną vaikams skirtą knygą.

Menininkė yra iš tos kartos kūrėjų, kurie įgijo tvirtus meistriškumo pamatus, tačiau savęs neriboja viena sritimi, o ieško būdų, labiausiai tinkančių tam tikrai minčiai išreikšti. Pavyzdžiui?

Laisvydė naudoja unikalią autorinę grafikos techniką. Pirmiausiai menininkė išskaptuoja ir šaukštu (!) atspaudžia medžio raižinį, o tada gautą atspaudą ištapo. Šitaip ji sukuria ir grafikos, ir tapybos bruožų turinčius kūrinius.

O daugiau – kviečiame į PaMOką 15. Joje pristatome Laisvydę šalia kitų dviejų MO kolekcijos autorių:

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: