Šį savaitgalį kviečiame į MOratoną

MO muziejus Naujienos
Sunkus amžius | Didžioji paroda | MOratonas | MO muziejus

Šį savaitgalį, gegužės 22–23 dienomis, kviečiame į didžiosios parodos „Sunkus amžius. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski“ pristatymo renginius – MOratoną.  Lankytojų laukia parodos menininkų pristatymai, pokalbis su dainų autore ir atlikėja Gabriele Vilkickyte, Andrzejaus Wajdos filmo „Povaizdis“ peržiūra ir Šeimų sekmadienis.

Šis MOratono savaitgalis išsiskiria ir tuo, kad tai yra ir paskutinis savaitgalis, kada galima pamatyti mažąją MO parodą „Sunkus amžius: Vilnius, 1939–1949“. Ji lankytojams veiks tik iki gegužės 24 dienos.

„Tradiciškai MOratono festivaliu atidarome ir pristatome didžiąsias MO parodas. Šįkart pandemija pakeitė mūsų planus, tačiau vis tiek norėjome pakviesti MO lankytojus į MOratoną. O šis savaitgalis sujungia ir dvi progas: didžiosios parodos pristatymo renginius ir mažosios parodos uždarymo savaitgalį“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO direktorė.

Parodos menininkų pristatymai

Sunkus amžius | Didžioji paroda | MO muziejus

Didžiojoje MO parodoje eksponuojama trijų reikšmingiausių Lenkijos pokario menininkų – kino režisieriaus Andrzejaus Wajdos, skulptorės Alinos Szapocznikow ir tapytojo Andrzejaus Wróblewskio – kūryba. Visi menininkai yra garsūs pasaulyje.

A. Szapocznikow darbai ir kūryba pristatyta MoMA muziejuje Niujorke bei Pompidou centre Paryžiuje. A. Wajda yra pelnęs ne vieną tarptautinį apdovanojimą, tarp kurių ir „Oskaras“ už viso gyvenimo pasiekimus. O A. Wróblewskis yra itin vertinamas dailininkas Lenkijoje, gimęs ir užaugęs Vilniuje.

Kviečiame atrasti ir sužinoti apie juos daugiau. Menininkus pristatys trys kultūros ir meno atstovės, kurios analizuos jų kūrybą, atskleis šių menininkų reikšmę pasauliniame kontekste, jų ryšius su Lietuva ir įtaką lietuvių menininkams.

 

Sunkus amžius | Didžioji paroda | MO muziejus
MO muziejus | Britų taryba | Projektas mokytojams | VTS
MO muziejus | Britų taryba | Projektas mokytojams | VTS

A. Wróblewskio kūrybą detaliau atskleis MO muziejaus kuratorė Gabrielė Radzevičiūtė, apie A. Szapocznikow skulptūros meną papasakos menotyrininkė Laima Kreivytė, o festivalio „Kino pavasaris“ meno vadovė Mantė Valiūnaitė detaliau žvelgs į A. Wajdos filmus ir jo įtaką Lietuvos kinui.

Menininkų pristatymai vyks šeštadienį, gegužės 22 dieną, 14 val.

Pristatymai taip pat bus transliuojami ir MO Facebook paskyroje.

Šeštadienio vakarą – Gabrielės Vilkickytės koncertas

Didžiosios parodos pavadinimas „Sunkus amžius“ yra nuoroda tiek į tragišką istorinį laiką – karą, kurį būdami jauni išgyveno visi trys parodos menininkai, tiek į vieną svarbiausių ir sudėtingiausių žmogaus brendimo laikotarpių – paauglystę.  Paauglystės metu išgyventos patirtys žymę palieka visam laikui. Jos veikia tiek asmeninį, tiek ir kūrybinį įvairių menininkų gyvenimą.

Norime pažvelgti, kaip šios patirtys ir asmeniniai išgyvenimai paveikė dainų autorę ir atlikėją Gabrielę Vilkickytę. Kviečiame į pokalbį su ja. O po pokalbio – mintis nuraminti galėsite Gabrielės koncerte.

Pokalbis su G. Vilkickyte ir jos koncertas prasidės šeštadienį 19 val. Jame dalyvauti galima su gegužės 22 dienos MO muziejaus bilietu (bilieto valanda nėra svarbi). Visgi vietų skaičius koncerte ribotas, todėl jame dalyvauti galės pirmieji atėję.

Pokalbis su G. Vilkickyte bus transliuojamas ir MO Facebook paskyroje.

Sunkus amžius | Didžioji paroda | MO muziejus

A. Wajdos filmo „Povaizdis“ peržiūra

Sunkus amžius | Didžioji paroda | MO muziejus

Sekmadienį, gegužės 23 dieną, 15 val. muziejuje bus rodomas A. Wajdos filmas „Povaizdis“. Kaip visoje savo kūryboje, taip ir šiame filme režisierius kalba apie teisę kurti ir būti, teisę (iš)gyventi.

Biografinis filmas „Povaizdis“ pasakoja apie lenkų avangardisto ir meno teoretiko Władysławo Strzemińskio gyvenimą, paženklintą sovietinės represijos. Už stalinistinei meno politikai prieštaraujančias idėjas jis netenka dėstytojo pareigų Lodzės meno akademijoje ir yra išbraukiamas iš Menininkų sąjungos sąrašų. Iš jo atimamos galimybės dirbti ir kurti, galiausiai – gyventi. Istorija sukrečia žmogiškumu ir jautrumu.

Filmas MO muziejuje rodomas bendradarbiaujant su Lenkijos institutu Vilniuje, o jį pristatys Piktos kino kritikės – Santa Lingevičiūtė ir Ilona Vitkauskaitė.

Šeimų sekmadienis

MO muziejus | Šeimų sekmadienis | MOmukai

MOratono savaitgalį tradiciškai vyks ir Šeimų sekmadienis. Kviesime mažuosius MO lankytojus nerti į terapinių pasakų pasaulį ir pagal jas kurti spektaklius. MO vyks du užsiėmimai 3–8 m. vaikams: nuo 11 val. ir nuo 12 val.

Išankstinės registracijos į Šeimų sekmadienius nėra vykdomos, tačiau į juos patenka pirmieji 10 vaikų. Norintys prisijungti prie Šeimų sekmadienio užsiėmimų turi įsigyti muziejaus bilietus:

MO muziejus | Šeimų sekmadienis | MOmukai

Informacija apie bilietus

MOratono metu MO parodas galima aplankyti su tos dienos MO muziejaus bilietu, jame nurodytu laiku. Bilietą įsigyti galima iš anksto internetu (bilietai.mo.lt/) arba MO muziejaus kasoje. Su tos dienos bet kurios valandos muziejaus bilietu galima dalyvauti ir MOratono renginiuose:  menininkų pristatymuose, pokalbyje su G. Vilkickyte bei jos koncerte, A. Wajdos filmo „Povaizdis“ peržiūroje.

Informuojame, kad vietų skaičius renginiuose yra ribotas, todėl į renginius ir koncertą bus leidžiami pirmieji atėję tol, kol užsipildys saugumo reikalavimus atitinkantis vietų skaičius.

MO muziejaus bendruomenės nariams – MOdernistams – parodos lankymas ir MOratono renginiai yra nemokami, tačiau kviečiame rezervuoti savo vietas įsigyjant nemokamus MOdernisto bilietus e. bilietus ir lygiai taip pat užsitikrinti vietą renginiuose ateinant pirmiesiems.

Parodos menininkų pristatymai ir pokalbis su G. Vilkickyte taip pat bus tiesiogiai transliuojami ir MO muziejaus Facebook paskyroje.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: