Keliaujanti paroda „Vilniaus pokeris“ atidaroma Panevėžyje

MO muziejus Naujienos
Vilniaus pokeris | MO muziejus

Nuo gegužės 9 d. MO muziejus antrąsyk lankysis Panevėžyje – Panevėžio miesto dailės galerijoje bus atidaryta kelionėms pritaikyta MO didžioji paroda „Vilniaus pokeris“. Parodą lydės edukaciniai užsiėmimai mokiniams bei mokymai, skirti vietos kultūros, meno ir švietimo darbuotojams.

Kultinio Ričardo Gavelio romano įkvėpta paroda – universalus pasakojimas, atmosferiškame susitikime su moderniu menu kviečiantis apmąstyti valios, kūrybos bei visuomenės laisvės temas. Jau tradiciškai parodą papildys unikalus vietinis akcentas: Panevėžio lankytojų lauks prie parodos prisijungęs MO kolekcijos menininko Vytauto Viržbicko darbas.

 

Vilniaus pokeris | Šiauliai | MO muziejus

„Vilnius yra visur. Kiekviename tikrame mieste gali aptikti Vilniaus namus, gatves, žmones“, – romane „Vilniaus pokeris“ rašė R. Gavelis. MO muziejaus paroda, kaip ir pats romanas, nėra pasakojimas vien apie Vilnių: savo miestą ir jo transformacijas permąstyti gali bet kurio pasaulio kampelio gyventojas. Dėl jo universalumo tarp vertų aplankyti parodų 2023–iaisiais „Vilniaus pokerį“ įtraukė tokie tarptautiniai žiniasklaidos milžinai, kaip „Forbes“, „Le Monde“ ir „Artnet“.

„Vilniaus pokeryje“ kalbame apie žmogaus sąmoningą egzistenciją ir laisvą, kritiškai mąstantį bei kuriantį protą – tam reikalingos nuolatinės pastangos, neišvengiamos bet kuriame mieste, šalyje ar laikmetyje. Parodai keliaujant Lietuvos gyventojus kviečiame sužaisti savo miestų pokerius ir pamąstyti, kas juose yra bendro, o kas – savito“, – sako MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė.

Didžiają dalį Vilniaus 700–ojo jubiliejaus metų MO muziejuje veikusi paroda šiemet jau spėjo aplankyti Šiaulius, o savo kelionę vėliau tęs Marijampolėje. Parodą „Vilniaus pokeris“ Panevėžyje lydės nemokami mokymai ir edukaciniai užsiėmimai.

Vilniaus pokeris | Šiauliai | MO muziejus

Kultūros, meno ir švietimo darbuotojai dalyvaus profesiniuose mokymuose su patyrusiais MO muziejaus edukatoriais, o Panevėžio bei aplinkinių vietovių moksleiviai kviečiami dalyvauti edukacijose, meno pagalba ugdančiose svarbiausias XXI amžiaus kompetencijas – kritinį mąstymą, bendruomeniškumą, kūrybiškumą, komunikaciją ir kt.

Parodos „Vilniaus pokeris“ atidarymas Panevėžio miesto dailės galerijoje įvyks gegužės 9 d. 17 val. Ją aplankyti panevėžiečiai ir miesto svečiai kviečiami iki birželio 16 dienos.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška