Viktorina: Architektūra

„Architektūra yra menas, ir nieko daugiau“, – yra sakęs žymus architektas Philipas Jonesas. Tikriausiai ir pats ne kartą esi žvelgęs į pastatą kaip į meno kūrinį. Analizavęs jį iš skirtingų perspektyvų, o labai dažnu atveju – ir fotografavęs.

Šioje viktorinoje kviečiame sužinoti daugiau apie architektūrą ir jos kūrėjus. Tiksliau – atpažinti menininkus pagal jų kūrybos bruožus. Ar architektūroje galima tai įžvelgti?

O apie ką kalba MO architektūra?

Viktoriną sudaro 8 klausimai. Naujas klausimas atsiras atsakius į prieš tai buvusį.

O viktorinos pabaigoje galėsi plačiau susipažinti su joje naudotais MO kolekcijos kūriniais, sužinoti daugiau apie autorius bei pamatyti dalį jų kūrybos ar pasiklausyti pokalbių su jais.

Sėkmės!

Architektūra

1

Gimęs Lenkijoje, žydų kilmės JAV dekonstruktyvistas, MO muziejaus architektas.

Architektūra
2

Personalinėje parodoje 1986 m. eksponuoti kūriniai sukėlė skandalą. Paroda buvo uždaryta po valandos, nes turinys neatitiko ideologinių reikalavimų. Pirmoji menininko specialybė – architektūra. Kas yra šis menininkas?

Architektūra
3

Renesanso ir XVII a. žymių meistrų šedevrų atkūrėja. Atkuria interjerus be juose buvusių personažų.

Architektūra
4

Fotografas, JAV lietuvių kultūros veikėjas, nuostabiai fiksavęs XX a. Šiaurės Amerikos miestų architektūrą. Devintojo dešimtmečio viduryje atsisakė kunigystės.

Architektūra
5

Šiuolaikinis skulptorius. Vieną garsiausių jo kūrinių galima aptikti ant pastato, esančio Kauno g. 5, Vilniuje. Užuomina nuotraukoje. Kas jis toks?

Architektūra
6

Šios menininkės kaimynai, gyvenę aukštu žemiau nei jos studija, baiminosi, kad dėl didžiulio piešinių svorio gali įlūžti jų lubos. Jos įlūžo dėl 15 000 didelio formato piešinių. Kas ši neįtikėtinai produktyvi menininkė?

Architektūra
7

Tapytojas, pertapęs savo tėvo paveikslus. Jo architektūrinė karjera truko 1,5 metų. Per tą laiką jis spėjo suprojektuoti policininko būdelę.

Architektūra
8

MO muziejaus pastatas skiria Vilniaus senamiestį ir naujesnę, į vakarus išsiplėtusią miesto dalį. Kokia tokio žingsnio idėja?

Architektūra
Paieška