Viktorina: Iš taško A į tašką B

Nors karantino metu mūsų judėjimas gan stipriai suvaržytas, kai kuriems kasdienės kelionės automobiliu, dviračiu ar autobusu – neatsiejama rutinos dalis. Ką jau kalbėti apie išsiilgtus skrydžius lėktuvu atostogoms ar maloniems susitikimams su senais pažįstamais, giminėmis. Keliauti norisi, tam turime daugybę būdų. Laivu, lėktuvu, lėkti motociklu…

Tad šioje viktorinoje kviečiame gvildenti klausimus apie tai, kokiais būdais mes keliaujame iš taško A į tašką B.

Viktoriną sudaro 12 klausimų. Naujas klausimas atsiras atsakius į prieš tai buvusį.

O viktorinos pabaigoje galėsi plačiau susipažinti su joje naudotais MO kolekcijos kūriniais, sužinoti daugiau apie autorius bei pamatyti dalį jų kūrybos ar pasiklausyti pokalbių su jais. Šįkart būtent tai ir bus šios pažinimo kelionės taškas B. Spausk – SUŽINOK DAUGIAU!

Sėkmės!

Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B

1

Keliaujanti moteris (greitis ir erotika) – viena žymaus šio lietuvių tapytojo gvildenamų temų. Kas jis?

Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B
2

Kaip buitinėje kalboje vadinama šioje fotografės Aleksandros Jacovskytės 1967 metais darytoje fotografijoje įamžinto automobilio markė?

Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B
3

Paslaptingo britų menininko-anonimo Banksio siunčiamus laiškus pradžioje ji ištrindavo kaip „spamą“. Pasirodo, Banksis Severiją Inčirauskaitę-Kriaunevičienę iš tikrųjų pakvietė eksponuoti savo kūrinį „Rožėm klotas kelias“ (2008–2019) jo organizuotame „Dismaland“ parke greta pasaulinių meno žvaigždžių. Šis netradicinis kūrinys nepaliko abejingų ir ten, ir kai buvo įkurdintas šalia MO muziejaus praėjusiais metais. Jo fragmentą matai nuotraukoje. Koks tai buvo kūrinys?

Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B
4

Iš kurio XX amžiaus dešimtmečio galėtų būti ši transporto priemonė tapytojo Kosto Dereškevičiaus kūrinyje „Maršrutas Nr. 5“?

Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B
5

Tai – fotografija iš Artūro Railos meno projekto „Roll Over Museum – Live“ (2004). Įsižiūrėk ir pabandyk atspėti, kuo ypatingi šioje parodoje eksponuoti automobiliai?

Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B
6

Į daugumą renginių Vilniuje šis kasyte plaukus susirišęs menininkas atmina dviračiu. Išsitraukia fotoaparatą ir fiksuoja tai, ko dažniausiai nepamato kiti. Jis – vienas žymiausių Lietuvos spaudos fotografų, daugybės „Auksinių kadrų“ laureatas. Taip pat ir šios fotografijos autorius. Atrodo, neabejingas ne tik dviračiams, bet ir motociklams. Kas jis?

Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B
7

Matai kūrinį iš vieno lietuvių tapytojo ciklo „Tikra istorija apie Josephą Beuysą“. Kūrinio pasakojimas paremtas plačiai žinoma, paties J. Beuyso, vieno garsiausių 8–9 dešimtmečių vokiečių menininkų, konceptualisto, šamaniškų performansų autoriaus, išplatinta istorija. Apie tai, kaip jis skrido karo lėktuvu, kuris buvo pašautas ir nukrito. Kaip jį, sušalusį, sužeistą, rado Krymo totoriai. Tačiau šią istoriją savo cikle kūrinio autorius (per)pasakoja savaip. Savu stiliumi, kurį nesunkiai gali atpažinti iš spalvotų taškelių ir komiksų motyvų. Kas nutapė šį darbą?

Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B
8

Įsižiūrėk į Antano Sutkaus fotografiją „Tėvo vežime“. Kaip manai, kuriame XX amžiaus dešimtmetyje jis įamžino šią akimirką?

Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B
9

Atspėk, kokios tarptautinės gynybinio pobūdžio organizacijos lėktuvas skrenda šiame tapytojos Martos Vosyliūtės kūrinyje, pavadintame „Kaip kuklus _____ lėktuvėlis elegantiškai įsirėžė į Katiliūtės debesis“ (2012)?

Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B
10

Įsižiūrėk ir atsakyk, kokia vandens transporto priemonė užslėpta šiame Giedriaus Jonaičio grafikos darbe?

Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B
11

Šie ryškūs, spalvingi kūriniai – lietuvių grafiko, knygų iliustratoriaus Arvydo Každailio kurti piešiniai knygai „Mūsų automobiliai“, išleistai 1974 metais. Kaip manai, koks šių darbų stilius?

Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B
12

Šioje valtyje už beirkluojančios moters sėdi lietuvių fotografas Vitas Luckus. Šia nuotrauka jis papildė savo fotografijų ciklą „Baškirijoje“ (1981). O kur yra toji Baškirija?

Kelionę pradedame: pakeliui į tašką B
Paieška