3. Mes be Vilniaus nenurimsim. Sunkus amžius | Back2school. Vilnius

MO muziejus Back2school
Back2school | su Ričardu Jankausku | Sunkus amžius | Vilnius | MO muziejus

Nors ir virtualiai, trečiadieniais susitinkame didžiulio populiarumo sulaukusiose „Back2school“ paskaitose apie kultūrą ir meną su Ričardu Jankausku. Pažįstantys R. Jankauską žino, kad šioms paskaitoms jokio išankstinio pasiruošimo nereikia. Menas, jo interpretavimas neturi klaidingų atsakymų – tik dar daugiau galimų pažinimo versijų.

Dalinamės dar viena, tik šįkart – kiek kitaip!

Nauja tema, praplečianti mažąją parodą

Tęsdami paskaitų ciklą, norime pakviesti kalbėti šiuo metu muziejuje eksponuojamos mažosios parodos „Sunkus amžius: Vilnius, 1939–1949“ tema ir plačiau analizuoti Vilniaus kontekstą. Kviečiame pažvelgti ir detaliau panagrinėti lietuvių ir lenkų santykius. Kokie jie buvo ir kada šie santykiai komplikavosi? 

Apžvelgę Nepriklausomybės kovas, dabar drauge su R. Jankausku nagrinėjame Vilniaus krašto aneksijos kontekstą ir kas vyko po to.

Tad linkime įsiklausyti ir atrasti!

Kviečiame žiūrėti: trečioji paskaita

Kaip čia nutiko istorijoje, kad tos dvi tautos – lenkų ir lietuvių, – kurios dar XIX a. taip draugiškai dalyvavo sukilime prieš carinę Rusiją, o XX a. po Nepriklausomybės kovų tie santykiai labai stipriai komplikavosi? Tiek komplikavosi, kad iki šiol esame trauminėje būsenoje

– gilinasi R. Jankauskas.

Daugiau išgirsite jo pasakojime.

Susitikime ir kitą trečiadienį!

Kiekvieną trečiadienį ir toliau kviesime jus virtualiam susitikimui ir dalinsimės vis kita įdomia „Back2school“ paskaita su Ričardu Jankausku. Sekantį kartą tęsime Vilniaus temą mažosios parodos kontekste. Iki!

Jei patinka mūsų kuriamas turinys, kviečiame skirti 1,2 % paramą MO, taip prisidedant prie tolimesnės kokybiškos muziejaus veiklos:

Praėjusios „Back2school. Vilnius“ paskaitos

Įdomu, apie ką paskaitoje praėjusį kartą pasakojo Ričardas Jankauskas?

Žiūrėkite video!

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška