Ekskursija su kuratore. „Sunkus amžius: Vilnius, 1939–1949“

MO muziejus Videoekskursijos
Paroda | Sunkus amžius | Vilnius | MO muziejus

Vos per dešimt metų nuo 1939-ųjų iki 1949-ųjų politinė valdžia Vilniuje keitėsi šešis kartus. Viena po kitos nubangavusios lietuvinimo, vokietinimo, rusinimo (sovietinimo) bangos sujaukė įprastą miesto gyvenimą, pakeitė vilniečių kasdienybę ir tapatybę.

MO muziejaus paroda „Sunkus amžius: Vilnius, 1939–1949“ leidžia giliau pažvelgti į šį dramatišką Vilniaus dešimtmetį. Parodoje eksponuojami kūriniai padeda rekonstruoti vilniečių menininkų bendruomenės vaizdą, aiškiau suvokti, kokia įvairialypė tautiniu ir kultūriniu požiūriu ji buvo.

Žiūrėkite videoekskursiją

Kviečiame žiūrėti videoekskursiją – pasivaikščioti po parodą kartu su jos kuratore prof. dr. (hp) Giedre Jankevičiūte ir išgirsti jos pasakojimą.

Labai tikiuosi, kad paroda padės lankytojams suprasti, kad Vilnius priklauso ne vien mums, bet taip pat ir žmonėms, kurie čia gyveno iki mūsų, kurie statė Vilnių, gražino, mylėjo, gėrėjosi Vilniumi ir vaizdavo Vilnių savo dailės kūriniuose.

– pasakoja kuratorė.

Tai buvo nepaprastai dramatiškas, tragiškas laikas. Per šitas permainas Vilniaus gyventojai nyko, maišėsi, keitėsi. Visą tą tragišką istoriją stengėmės parodyti per artefaktus – tapybos ir grafikos kūrinius, fotografijas, architektūrinius projektus ir dokumentus. Parodos kuratorė G. Jankevičiūtė

Virtualus turas

O norintiems pasivaikščioti po parodą „Sunkus amžius: Vilnius, 1939–1949“ savarankiškai, tai galite padaryti virtualiame ture:

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: