MO muziejus atkeliavo į Molėtus

Keliaujantis muziejus Naujienos
Keliaujantis muziejus | Paroda Molėtuose | MO muziejus

Tęsiame savo keliones po Lietuvą ir atvykome į Molėtus. Nuo gegužės 16 d. iki birželio 24 d. visi Molėtų gyventojai gali nemokamai pamatyti fotografijos parodos Permainų šventė“ fragmentus, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, mokymuose ir veiklose visai šeimai.

Pažintis su skirtingais miestais

Keliaujantis muziejus | Paroda Molėtuose | MO muziejus

„Nuo pat MO muziejaus atidarymo skiriame dėmesio susitikimams ir pažinčiai su skirtingų Lietuvos miestų ir regionų bendruomenėmis, keliaudami su MO edukacinėmis veiklomis ar parodomis. Šįkart MO muziejaus gautas Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų finansavimas leis keliauti visus metus ir aplankyti net 8 Lietuvos miestus. Džiaugiamės šįkart svečiuodamiesi Molėtuose ir tikime, kad taip dar daugiau žmonių įtrauksime į dialogą ir pokalbį apie supantį pasaulį”, – dalijasi Milda Ivanauskienė, MO muziejaus vadovė.

„Vertiname keliaujantį MO muziejaus projektą ir labai džiaugiamės, kad MO atvyko į Molėtus. Tikiuosi, kad tiek paroda „Permainų šventė“, tiek MO muziejaus edukaciniai užsiėmimai sulauks mūsų miesto gyventojų dėmesio. Kviečiu visą šį mėnesį patirti tai, ką MO siūlo sostinėje, tiesiai čia, niekur nevykstant – Molėtų krašto muziejuje“, – sakė Molėtų meras Saulius Jauneika.

Keliaujantis muziejus | Paroda Molėtuose | MO muziejus
Keliaujantis muziejus | Paroda Molėtuose | MO muziejus

Keliauja dalis parodos „Permainų šventė“

Keliaujantis muziejus | Paroda Molėtuose | MO muziejus

Po Lietuvą keliauja adaptuota ir kiekvienam miestui pritaikyta MO muziejaus fotografijos parodos „Permainų šventė“ versija. Ši fotografijos paroda yra pirmasis bandymas Lietuvoje į šventę pažvelgti taip plačiai – ką, kaip ir kodėl šventėme bei švenčiame ir kaip tai fiksuojama fotografijoje.

Šventės įgauna vis kitų formų, apie ką jos mums yra šiandien? Apie vidinį augimą, įveiktus barjerus, išsilaisvinimą iš normų, leidimą sau būti. Taip pat apie atlaidus, sutuoktuves, išleistuves, gimimo ir atsisveikinimo dienas. Šventės formų visa galybė ir visos jos veda į permainas.

O kaip šiuose procesuose dalyvauja fotografija? Ji įamžina šventes, bet taip pat tampa ir jų dalimi. Fotografavimo(si) ritualas įtvirtina šventės dalyvių tarpusavio ryšius, o nuotrauka tarsi garantuoja jų ilgaamžiškumą.

Parodoje apie šventes pasakojama įvairiais būdais: pristatoma dokumentinė vaizdo ir garso medžiaga, audiogidas ir, žinoma, fotografijos bei tarpdisciplininiai kūriniai. Jie kviečia apmąstyti įvairias šventės formas ir kaip jos vyko, vyksta bei keičiasi mūsų gyvenime. Daugiau

Keliauja edukacijos, mokymai ir užsiėmimai visai šeimai

Keliaujančią MO muziejaus parodą lydi ir edukacinė programa. MO muziejaus edukatoriai Molėtų mokytojams, švietimo ir kultūros sektoriaus darbuotojams organizuos  mokymus, kurių metu bus galima išmokti skirtingų edukacijų vedimo metodų ir praktikų. Daugiau apie mokymus

O po įvykusių mokymų Molėtuose bus organizuojami edukaciniai užsiėmimai vaikams. Daugiau apie edukacijas

Į Molėtus atkeliauja ir MO muziejaus savaitgalio užsiėmimai šeimai – Šeimų šeštadieniai. Žaidimo forma sužinokite, kas yra šventė, kodėl mes švenčiame bei kaip šventės vyksta. O galbūt vienoje iš švenčių sudalyvauti pavyks ir patiems?

Molėtuose vyks 2 Šeimų šeštadieniai: gegužės 28 d. ir birželio 11 d. Daugiau apie Šeimų šeštadienius

 

MO muziejaus projektas „Keliaujantis muziejus: Pažink save per meną“ įgyvendinamas pagal Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonę „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“.

Keliaujančio muziejaus partneriai: tvarios energijos partneris – „Ignitis grupė“, informacinis partneris – LRT, projekto draugas Molėtuose – Molėtų krašto muziejus.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: