MO ir „Erudito licėjus“ susitarė dėl dviejų metų partnerystės – ugdys vizualinį mąstymą

MO muziejus Naujienos
Erudito licėjus | MO muziejus

 MO muziejus ir „Erudito licėjus“ susitarė dėl ilgalaikės 2023 – 2024 metų partnerystės. Tai – svarbus susitarimas, rodantis, jog menas ir muziejai yra svarbūs vystant sinergiją tarp formaliojo ir neformaliojo ugdymo. Partnerystė leis tęsti mokytojų kompetencijų ugdymą, vystyti tarpdisciplinines edukacijas ir dalytis gerosiomis šiuolaikinio ugdymo praktikomis, ypatingą dėmesį skiriant mokinių emocinio raštingumo lavinimui.

Švietimas ir menas – kartu

Pasak MO vadovės Mildos Ivanauskienės, moksliniai tyrimai rodo, kad vaikai, turintys geresnes emocines ir socialines kompetencijas, rečiau patiria patyčias, suaugę dažniau užima vadovaujančias pareigas, yra labiau patenkinti savo tarpasmeniniais santykiais bei geriau toleruoja stresą. Pernai mūsų inicijuotas, drauge su neuromokslininkais atliktas pirmasis Lietuvoje mokslinis tyrimas pagrindė teigiamą meno poveikį mokinių emociniam raštingumui.

„Menas gali būti svarbi emocinės tapatybės dalis, o muziejai – tapti puikia aplinka emocinėms ir socialinėms kompetencijoms lavinti. Džiaugiamės, kad organiškai į MO veiklą įsiliejusi partnerystė su „Erudito licėjumi“ tęsis ir toliau galėsime drauge kurti gerąsias šiuolaikinio ugdymo praktikas“, – sako MO direktorė Milda Ivanauskienė.

„Erudito licėjaus“ įkūrėjas ir vadovas doc. Nerijus Pačėsa džiaugiasi, kad partnerystės dėka licėjaus mokiniai per meno patirtis ugdys kritinį, analitinį ir vizualinį mąstymą, o mokytojai turės galimybę tobulėti ir kurti.

„Licėjuje daug dėmesio skiriame efektyvaus mąstymo įpročių formavimui. Empatija, bendradarbiavimas bei mokėjimas kritiškai ir kūrybiškai mąstyti – vienos svarbiausių šiuolaikinių sėkmingos profesinės ir asmeninės veiklos kompetencijų. Partnerystė su MO muziejumi suteikia naujų priemonių patirtiniam, integruotam šių gebėjimų ugdymui, todėl abejonių dėl jos pratęsimo nekilo“, – sako „Erudito licėjaus“ vadovas doc. Nerijus Pačėsa.

 

Partnerystė, įkvėpusi mokytojus

Erudito licėjus | MO muziejus

MO – erdvė, kurioje mokytojai gali susitikti, bendrauti ir kurti bendras veiklas. Šiomis patirtimis pasinaudoti ir savo gerosiomis šiuolaikinio ugdymo praktikomis pasidalyti pernai galėjo „Erudito licėjaus“ Kauno bei Vilniaus mokytojų bendruomenė. Drauge su mūsų edukatoriais jie kūrė bendrą edukaciją mokiniams, dalyvavo patyriminiuose emocijų valdymo bei vizualinio mąstymo užsiėmimuose – meno kūrinių apsuptyje vystė savo kompetencijas.

Kasmetinės MO organizuojamos „MOkytojo paso konferencijos“ metu savo patirtimi, kaip įkvėpėme naujai pažvelgti į ugdymo procesą, dalijosi „Erudito licėjaus“ pagrindinių klasių programos vadovė ir fizikos mokytoja Edita Bitvinskaitė.

Ji prisipažino pradžioje atsargiai vertinusi bendradarbiavimo su meno muziejumi naudą, tačiau edukacijų muziejuje kūrimas ir jų išbandymas su mokiniais iš esmės pakeitė požiūrį.

„Meno kūrinių įtraukimas į fizikos pamoką praturtino ugdymo turinį ir suteikė naujų įrankių paaiškinti sudėtingus klausimus. Taip pat kai ateiname į MO muziejų, pažįstame save bei savo mokinius kitaip ir kitokius, nei esame įpratę matyti ir žinoti, o tai pakelia ugdymo procesą į kitą kokybės lygį“, – patirtimi dalijosi E. Bitvinskaitė.

Erudito licėjus | MO muziejus

Dėmesys partnerio ir visos Lietuvos mokytojams

Šiemet MO muziejaus ir „Erudito licėjaus“ planuose – tęstinis bendrų edukacijų kūrimas, mokytojų kompetencijų vystymas bei emocinio raštingumo edukacijos „Erudito licėjaus“ mokiniams.

Švietimo praktikomis MO muziejus dalijasi ir su visais Lietuvos mokytojais bei švietimo bendruomene kartą per metus rengiamoje metinėje „MOkytojo paso konferencijoje“. MOkytojo pasas – individuali ir nemokama narystė, suteikianti galimybę lankytis MO parodose nemokamai ir gauti aktualią informaciją apie MO mokymus, konferencijas mokytojams ar kitas kultūrinės edukacijos veiklas. Šiuo metu MO muziejaus buriamoje MOkytojo paso bendruomenėje jau daugiau nei 3 000 mokytojų.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška