MO muziejuje apsilankė Prancūzijos ir Lietuvos pirmosios ponios: Brigitte Macron ir Diana Nausėdienė

MO muziejus Naujienos
MO muziejus | Brigitte Macron | Diana Nausediene

Su oficialiu vizitu Lietuvoje viešinčio Prancūzijos prezidento sutuoktinė Brigitte Macron kartu su Lietuvos pirmąja ponia Diana Nausėdiene lankėsi MO muziejuje.

Lietuvos ir Prancūzijos pirmosios ponios susitiko su MO muziejaus steigėjais Danguole ir Viktoru Butkais, MO muziejaus direktore Milda Ivanauskiene ir MO muziejaus komanda.

Susipažinusios su MO istorija ir kolekcija, B. Macron ir D. Nausėdienė apžiūrėjo šiuo metu muziejuje eksponuojamą parodą „Kodėl taip sunku mylėti?“.

„Tai, kad MO muziejus buvo įtrauktas į įtemptą Prancūzijos prezidento ir jo sutuoktinės programą Lietuvoje, suteikė svarbią galimybę pristatyti Lietuvos šiuolaikinius menininkus, kurių darbai eksponuojami užsienio menininkų Saskia Boddeke ir Peter Greenaway sukurtoje kinematografiškoje parodoje".

MO muziejus | Brigitte Macron | Diana Nausediene
MO muziejus | Brigitte Macron | Diana Nausediene

„Tai, kad MO muziejus buvo įtrauktas į įtemptą Prancūzijos prezidento ir jo sutuoktinės programą Lietuvoje, suteikė svarbią galimybę pristatyti Lietuvos šiuolaikinius menininkus, kurių darbai eksponuojami užsienio menininkų Saskia Boddeke ir Peter Greenaway sukurtoje kinematografiškoje parodoje. Parodos tema kalba apie šiuolaikiniame pasaulyje aktualius klausimus – tai patvirtina, kad esame globalaus pasaulio žaidėjai, reflektuojantys problemas ir atviri tarpusavio bendradarbiavimui“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

MO muziejuje eksponuojamos parodos „Kodėl taip sunku mylėti?“ kuratoriams analizuoja situacijas, kai jų vaikų kartai tenka susidurti su sudėtingais klausimais ir nevaldomu informacijos srautu. Kiekviena diena atneša vis naujų problemų – pabėgėlių krizių, ekologinių kataklizmų, politinių įtampų.

Menininkams S. Boddeke ir P. Greenaway, kurių kuruotą parodą apžiūrėjo pirmosios abiejų šalių ponios, nerimą kelia nejautrumas migrantų krizei, humaniškumo trūkumas.  Pamatinius klausimus apie tai, kaip gyvenime žmonės siekia balanso pasirinkdami tarp gėrio ir blogio, svarstanti parodos tema pandemijos metu įgavo ir papildomo didelio aktualumo.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas su sutuoktine Lietuvoje lankosi pirmą kartą.

MO muziejus | Brigitte Macron | Diana Nausediene
MO muziejus | Brigitte Macron | Diana Nausediene
Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: