MO pirmą kartą įvyko Vaikų naktis muziejuje

MO muziejus Naujienos
Vaikų naktis muziejuje | MO muziejus

Naktis muziejuje?

Ilgai gvildenę nuotykių ir netikėtumų kupiną idėją, vaikams pasiūlėme prisiminimą visam gyvenimui. Pirmą kartą Lietuvoje įvyko naktinė stovykla vaikams – Vaikų naktis muziejuje. Išsiruošę į muziejų su savo dantų šepetėliais, naktiniais drabužiais, šlepetėmis, miegmaišiais – kaip į tikrą stovyklą sugužėjo 40 vaikų! Todėl net neabejojame, kad dar šiemet ir vėl kviesime į didžiulio susidomėjimo sulaukusią Vaikų naktį muziejuje.

MO parodos po muziejaus darbo valandų, kūrybinės užduotys, muzika, dainos, pasakos ir netgi lobio paieškos muziejuje. Vaikai dalijasi, kad patyrė kitokį meno pažinimą ir po pirmosios stovyklos visi vienbalsiai klausinėjo: „O kada vėl?“.

Naujos formos sudominti vaikus

Vaikų naktis muziejuje | MO muziejus

Kokia gali būti geresnė vaikui dovana už prisiminimą visam gyvenimui? Naktis, praleista muziejuje, susiejanti meno erdvę su savo kasdieniu, asmeniniu išgyvenimu, formuoja vaikų požiūrį. Galbūt jų santykio su muziejaus erdve ir menu nebeblokuos jokie išankstiniai barjerai, kad tai skirta ne man? O natūraliai užsimezgęs asmeniškas santykis su menu atvers naujų galimybių ieškoti atsakymų į svarbius klausimus, mąstyti apie save ir pasaulį.

„Naktinės stovyklos dalyviai – naktinėtojai – patyrė muziejų taip, kaip dar niekas to nepatyrė – po darbo valandų ir netgi naktį. Norime kurti įvairiapusiškas patirtis vaikams, todėl MO edukatoriai specialiai šiai naktinei stovyklai sudėliojo įtraukiančią programą. Džiaugiuosi, kad vaikams ji patiko, o ryte atsikėlę po nakties muziejuje prie pusryčių stalo visi klausinėjo, kada ir vėl kartosime“, – pasakoja Jurgita Zigmantė, MO edukacijų vadovė.

Vaikų naktis muziejuje | MO muziejus
Vaikų naktis muziejuje | MO muziejus
Vaikų naktis muziejuje | MO muziejus

Kitoks parodų lankymas, žaidimai ir netgi lobio paieškos

Vaikų naktis muziejuje | MO muziejus

Muzika, dainos, kūrybinės užduotys, netgi lobio paieškos – MO edukatoriai vaikams paruošė pačių įvairiausių veiklų.

Jaunieji naktinėtojai drauge su „Keistuolių teatro“ aktoriais Eimantu Bareikiu, Vaidotu Žitkumi ir Marija Korenkaite bei MO edukatore Sandra Zubielaite nėrė į įvairias kūrybines veiklas ir užsiėmimus. Vaikai susipažino su kitais naktinėtojais žaisdami susipažinimo žaidimus, gaminosi marškinėlius, o sutemus patyrė MO parodas unikaliai – pasišviesdami tik prožektoriais ir naktį ieškodami lobio muziejuje.

„Keistuolių teatro“ aktoriai Justas Tertelis ir Jurgis Marčėnas naktinėtojams paruošė muzikinę programą ir dainų vakarą. O patys ištvermingiausi stovyklos dalyviai galėjo mėgautis ir naktiniu filmu.

Vaikai labiausiai vertino išskirtinę galimybę būti muziejuje po darbo valandų, kada kitų lankytojų nėra. Jiems didžiausią įspūdį paliko lobio ieškojimas parodinėje salėje, kūrybiniai užsiėmimai ir, žinoma, – nakvynė muziejuje, kurią visi įvardijo kaip netikėtą nuotykį. 

Kartosime!

Vaikų naktis muziejuje | MO muziejus

Įspūdžių kupini vaikai nepraleido nei vienos veiklos naktinėje stovykloje. O atsikėlę ryte pusryčiaudami dalijosi savo įspūdžiais ir emocijomis. Akivaizdu – vaikų susidomėjimas tokia veikla yra didelis, todėl pažadame, kad „Vaikų naktis muziejuje“ dar šiemet įvyks ir antrą kartą. Nekantraujame!

Preliminariai planuojama 9–12 metų naktinėtojus kviesti į naktinę stovyklą dar šiais metais. Tikslią datą pranešime artimiausiu metu – kviečiame sekti naujienas MO kalendoriuje.

Vaikų naktis muziejuje | MO muziejus
Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink: