MO tęsia kelionę per Lietuvą: Šiauliuose atidaroma paroda „Vilniaus pokeris“

MO muziejus Naujienos
Vilniaus pokeris | MO muziejus

MO muziejus toliau keliauja po Lietuvą – nuo kovo 20 d. šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami pamatyti parodos „Vilniaus pokeris“ fragmentus. Šiaulių dailės galerijoje iki gegužės 4 d. veiksianti paroda pakvies universaliai permąstyti savo miestą ir jo transformacijas, o šiaulietišką pokerio kortą išmes menininkė Živilė Žvėrūna, sukūrusi specialiai šiai parodai skirtą naują kūrinį.

Vilniaus pokeris | MO muziejus

Vienas svarbiausių šiuolaikinės lietuvių literatūros kūrinių – Ričardo Gavelio romanas „Vilniaus pokeris“ – yra ne tik išsami žlugdančios sovietinės sistemos dekonstrukcija, bet ir viena pirmųjų lietuviškų knygų, nagrinėjančių miestą bei miestiečius. „Vilnius yra visur. Kiekviename tikrame mieste gali aptikti Vilniaus namus, gatves, žmones“, – rašė R. Gavelis. Jo kūrinys tapo įkvėpimu parodos komandai ir MO muziejaus būdu pasveikinti sostinę su 700–uoju jubiliejumi.

MO muziejaus paroda, kaip ir pats romanas, nėra pasakojimas vien apie Vilnių: jo centre – universali kovos už proto, kūrybos, žmogaus ir visuomenės laisvę tema, o savo miestą ir jo transformacijas permąstyti gali bet kurio pasaulio kampelio gyventojas. Dėl savo universalumo paroda sulaukė ir tarptautinio pripažinimo – apie „Vilniaus pokerį“ rašė tokie žiniasklaidos gigantai kaip „Forbes“, „Le Monde“, „Artnet“ ir kiti.

„Vilniaus pokeryje“ kalbame apie žmogaus sąmoningą egzistenciją ir laisvą, kritiškai mąstantį bei kuriantį protą – tam reikalingos nuolatinės pastangos, neišvengiamos bet kuriame mieste, šalyje ar laikmetyje. Parodai keliaujant Lietuvos gyventojus kviečiame sužaisti savo miestų pokerius ir pamąstyti, kas juose yra bendro, o kas – savito“, – sako MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė.

Vilniaus pokeris | MO muziejus
Vilniaus pokeris | MO muziejus
Vilniaus pokeris | MO muziejus

Siekis neužsidaryti sostinės ribose, keliauti po visą Lietuvą ir žiniomis bei patirtimi dalintis su regionų gyventojais MO muziejuje gyvavo dar iki jam atsidarant. 2017 m. startavusios keliaujančios edukacinės veiklos vaikams bei suaugusiesiems išsivystė iki keliaujančių parodų po įvairius Lietuvos miestus. Per pastaruosius dvejus metus MO jų aplankė aštuonis, o šių metų planuose – dar trys: be Šiaulių, 2024 m. kelionėms pritaikyta paroda „Vilniaus pokeris“ lankysis Panevėžyje ir Marijampolėje.

Parodą „Vilniaus pokeris“ Šiauliuose taip pat lydės nemokami mokymai ir edukaciniai užsiėmimai. Kultūros, meno ir švietimo darbuotojai dalyvaus profesiniuose mokymuose su patyrusiais MO muziejaus edukatoriais, o Šiaulių bei aplinkinių regionų moksleiviai kviečiami dalyvauti inovatyviose tarpdisciplininėse edukacijose, ugdančiose svarbiausias XXI amžiaus kompetencijas.

„Per daugiau kaip penkerius veiklos metus MO edukacinės veiklos pasiekė virš 70 tūkstančių Lietuvos vaikų. Mums svarbu, kad šis skaičius ir toliau augtų visoje šalyje, o galimybė su meno pagalba ugdyti kūrybiškumo, komunikavimo, socialinę, emocinę ir kitas kompetencijas pasiektų tuos, kurie neturi galimybės lankytis didžiuosiuose šalies kultūriniuose centruose. Savo žiniomis bei patirtimi taip pat dalinamės su vietos pedagogais, kultūros darbuotojais – tai užtikrina gerųjų praktikų tęstinumą ir MO parodoms išvykus“, – sako MO muziejaus edukacijų vadovė Jurgita Zigmantė.

Kovo 20 d. 18 val. lankytojai kviečiami dalyvauti parodos atidarymo renginyje ir kartu švęsti pirmąją šių metų MO muziejaus kelionę. Parodą „Vilniaus pokeris“ Šiaulių dailės galerijos lankytojai galės aplankyti iki gegužės 4 dienos. 2024 m. keliaujanti MO paroda taip pat lankysis Panevėžyje ir Marijampolėje.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška