Ką veikti su šeima MO muziejuje?

MO muziejus Naujienos
Užsiėmimai šeimoms ir vaikams | MO muziejus

Mokslininkai teigia, kad šiandien jaunimas išgyvena daug daugiau nerimo negu jų bendraamžiai prieš keletą dešimtmečių. Dar iki pandemijos vienišiausia karta žmonijos istorijoje vadinti Z kartos jaunuoliai dėl įvairių socialinių, fizinių, politinių veiksnių dažnai susiduria su liūdesiu, baime ar beviltiškumu, tuo tarpu alfa kartos vaikai, gimę po 2010 m., pasak specialistų, yra dar jautresni ir uždaresni.

Ne kartą pabrėžę meno ir kultūros svarbą gerinant lankytojų emocinę sveikatą, MO muziejuje kviečiame šiek tiek nurimti ir patirti visai šeimai skirtas veiklas, padedančias įsikvėpti, gerinti psichologinę savijautą, ugdyti kognityvinius gebėjimus bei lengviau kurti ryšius – tiek su savimi, tiek su išoriniu pasauliu.

Užsiėmimai šeimoms ir vaikams | MO muziejus
Užsiėmimai šeimoms ir vaikams | MO muziejus

„Apie teigiamą muziejų ir vizualiųjų menų poveikį emocinei sveikatai kalbame nuolat“, – sako MO direktorė Milda Ivanauskienė. – Atėjus rudeniui, kai trūksta natūralios šviesos, vis dažniau aplanko apatija, mieguistumas ir nuotaikų kaita, norime priminti, kad muziejuje vyksta užsiėmimai įvairaus amžiaus grupių vaikams ir jaunimui, kurie ne tik prisideda prie įvairiapusio emocinio bei psichinio augimo, bet ir padeda sužadinti laimės jausmą“.

Specialistai sako, kad vaiko protas veikia vienu metu pasitelkdamas visus pojūčius: regą, klausą, uoslę, lytėjimą ir skonį. Norint, kad jis augtų suvokdamas fizinį ir emocinį pasaulį, atpažindamas ir gebėdamas priimti savo emocijas bei išmokdamas kurti ryšį – tiek su pačiu savimi, tiek su aplinkiniais, – reikia jį leisti patirti visomis juslėmis. Būtent į tai kurdami muziejaus veiklas vaikams atsižvelgia ir MO edukatoriai, didelį dėmesį skirdami ne tik jų turiniui, bet ir mažiesiems lankytojams patrauklioms išraiškos formoms.

Naktinė stovykla, kurioje niekas nesijaučia vienišas

Užsiėmimai šeimoms ir vaikams | MO muziejus

Turbūt niekas negali geriau įvertinti vaikams skirtų veiklų naudos ir patrauklumo nei patys jų dalyviai. Apie tai, kad muziejus – puiki vieta praleisti laisvalaikį atskleidžia ir neseniai MO muziejuje vykusios Vaikų nakties naktinėtojai. Meno kūriniai ir ekspozicijos kitu kampu, kūrybinės užduotys, koncertas, dainos, pasakos ir netgi lobio paieškos muziejuje – visa tai 40 jaunųjų lankytojų galėjo patirti po muziejaus darbo valandų, jau trečią kartą surengtoje naktinėje stovykloje vaikams. Vietos ištirpo akimirksniu, o renginiui dar nepasibaigus sulaukėme klausimų, kada prasidės registracija kitiems metams!

Užsiėmimai šeimoms ir vaikams | MO muziejus
Užsiėmimai šeimoms ir vaikams | MO muziejus
Užsiėmimai šeimoms ir vaikams | MO muziejus

„Maniau, kad būsiu vienišas kaip vilkas, nes dalyvavau vienas ir nieko nepažinojau, tačiau vienatvė truko vos kelias minutes – bendraminčių suradau labai greitai, o visa naktis praėjo super“, – savo įspūdžiais po nakties dalijosi vienuolikmetis Karlas, MO Vaikų naktyje viešėjęs pirmą kartą.

Pasak jo mamos Aurelijos, berniukas iš stovyklos grįžo emociškai pakylėtas ir labai daug sužinojęs apie šiuo metu muziejuje eksponuojamas parodas. „Vaikų naktis atnešė puikių įspūdžių, o joje vykęs koncertas buvo toks geras, kad dainos skambėjo dar ir pakeliui namo“, – pasakoja moteris ir priduria, kad ne tik lauks naujų edukacijų ir nuotykių muziejuje, bet kitą kartą joje paragins dalyvauti ir Karlo klasės draugus.

Užsiėmimai šeimoms ir vaikams | MO muziejus

Neretai vienas apsilankymas MO užsiėmimuose vaikams tampa pradžia glaudesniam santykiui su muziejumi.

„Barbora dalyvavo vasarą vykusioje MO muziejaus stovykloje, todėl labai džiaugėmės spėję užsiregistruoti ir Vaikų naktyje“, – sako renginyje dalyvavusios mergaitės mama Dalia. – Man su dukra renkantis veiklas yra svarbiausia kūrybiška ir draugiška aplinka, teisingos vertybės, pozityvus ir pagarbus elgesys su vaikais. Visa tai ir gauname MO“, – tikina ji, o pati Barbora priduria, kad Vaikų naktis taip patiko, kad joje būtinai norės dalyvauti ir kitais metais.

Užsiėmimai šeimoms ir vaikams | MO muziejus
Šeimų sekmadienis | MO muziejus

Šeimų sekmadienis, MOmukai ir pirmą vyksiantis stand-up vaikams

Šeimų sekmadienis | MO muziejus

Norintiems įvairias veiklas šeimai išbandyti jau dabar, MO siūlome net keletą pasirinkimų. Kaip ir daugeliui lankytojų, sekmadienis MO – šeimos diena. Šeimų sekmadieniais mažieji drauge su tėveliais kviečiami dalyvauti specialiuose užsiėmimuose ir žaidžiant tiek fizinius, tiek kūrybinius žaidimus sužinoti apie naująją tarptautinę MO parodą „Susitikimas, kurio nebuvo“.

Šiuos kūrybinius užsiėmimus 3–8 m. vaikams MO muziejuje veda teatras vaikams „Pradžia“, o prisijungti galima bet kuriuo metu nuo 11.00 val. iki 13.00 val. Daugiau apie Šeimų sekmadienius

MOmukai | Užsiėmimai šeimoms ir vaikams | MO muziejus

Vyresnių, 10–16 m. jaunuolių, kiekvieną sekmadienio popietę nuo 14.00 val. iki 16.00 val. laukia užsiėmimai su „CodeAcademy Kids. Jų metu dalyviai susipažįsta su kompiuterinių žaidimų kūrimo industrija bei žanrais ir gali patys sukurti savo žaidimo konceptą: nuo savitų herojų iki viso žaidimo scenarijaus.

MO muziejuje mažuosius pasitiks ir jau gerai pažįstama bei itin pamėgta speciali vaikiška užduočių knygelė „MOmukas“, kurioje vaikų dėmesį patrauks kūrybinės užduotys, o tėvų – įdomios istorijos apie didžiąją parodą. MOmukus dar galima sutikti ir didžiosios parodos erdvėje: vaikams tereikia jų atidžiai ieškoti šalia meno kūrinių, o radus – nuskenuoti QR kodą ir taip atrasti įtraukiančius žaidimus, praplečiančius parodos patyrimą. Trečiasis būdas MOmukams sutikti – žaidžiant žaidimus MO hole esančiame ekrane.

MOmukai | Užsiėmimai šeimoms ir vaikams | MO muziejus
Užsiėmimai šeimoms ir vaikams | MO muziejus
Užsiėmimai šeimoms ir vaikams | MO muziejus

Aktyvesniems muziejaus lankytojams, kurie pasaulį pažįsta judesiu, MO hole skirtas žaidimas pagal Arvydo Každailio kūrinį „Skrydis – didžiulis žaidimo kauliukas ir šokinėti kviečiantys langeliai patiks ne tik mažiesiems.

Dar viena ypatinga naujiena mažųjų ir tėvelių lauks gruodžio 12 d. – pirmą kartą Lietuvoje vyks stand-up vaikams ir tėvams, kurį paruošė skaitomiausias lietuvių vaikų rašytojas Tomas Dirgėla. Daugiau apie renginį

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška