Virtualus turas po parodą „Kodėl taip sunku mylėti?“

MO muziejus Virtualūs turai
MO muziejus | paroda | Kodėl taip sunku mylėti?

Kviečiame į virtualų turą po Olandijos multimedijų menininkės Saskia Boddeke ir vieno originaliausių ir svarbiausių šių laikų režisierių Peter Greenaway kuruotą parodą „Kodėl taip sunku mylėti?“. Ši paroda lyg meno kūrinys: joje Boddeke ir Greenaway jungia specialiai MO muziejaus erdvėms sukurtas įtraukiančias instaliacijas ir šiuolaikinių lietuvių menininkų kūrinius iš MO ir kitų kolekcijų.

„Kodėl taip sunku mylėti?“ pasakoja apie tai, kaip gyvenime žmonės siekia balanso: pasirinkdami tarp gėrio ir blogio, siekdami panaikinti skirtis tarp turtuolių ir vargšų, nelygybę tarp moterų ir vyrų, susipriešinimą tarp kartų ar rasių. Eksponuojami žymių lietuvių menininkų kūriniai atskleidžia žiaurias istorines aplinkybes, paveikusias mūsų valstybę: okupacijas, laisvės siekį ir drastiškus socialinius pokyčius.

Virtualus turas ir e. gidas

Parodos turo mėlynuose žymekliuose rasite kūrinių aprašymus lietuvių kalba, raudonuose – anglų kalba, o žaliuose – vaizdinę medžiagą.

Įkvepiančio jums turo!

Parodai sukūrėme ir e. gidą. Jame rasite pasakojimus apie visus parodoje eksponuojamus lietuvius menininkus, taip pat pasakojimą apie parodos kuratorius ir jų kurtas instaliacijas muziejuje.

Paroda – lyg filmas

Paroda „Kodėl taip sunku mylėti?” labai kinematografiška.  Joje svarbūs visi elementai: šviesos, garsas, vaizdas, netgi – lietaus instaliacija. Žinoma, šiame ture negalime perteikti visų šviesų ir garso elementų, tačiau parodos kūriniai tikslingai užfiksuoti originaliame parodiniame apšvietime. Taigi nenustebkite, kad apšvietimas gali keistis, o kai kurie kūriniai galbūt gali atsispindėti.

Taip pat nepraleiskite pagrindinės vaizdo instaliacijos – menininkų dukros Pip įkvėptos veikėjos Susa Bubble pasakojimo. Vaizdo pasakojimą rasite virtualiame ture patalpoje priešais sraigtinius MO muziejaus laiptus.

MO muziejus | paroda | Kodėl taip sunku mylėti?
MO muziejus | paroda | Kodėl taip sunku mylėti?

Viktorinos apie parodą

Parodą papildo MO komandos kurtos viktorinos–žaidimai. Jas sprendžiant galima ne tik pasižiūrėti, kiek daug dalykų prisimenate iš parodos, bet tuo pačiu ir sužinoti! Tai dar viena galimybė patirti parodą kitaip. Kviečiame išbandyti!

Generated with Avocode.fb Generated with Avocode.Path 39 Generated with Avocode.Path 40 Generated with Avocode.Group 59Rectangle 62Path 41 Generated with Avocode.Group 58Path 37Path 38 Pasidalink:
Paieška